Stan zastany - przepis

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Stan zastany - przepis

0
Post autor: Luna.Vulpo »

Jaki przepis umożliwia dopuszczenie instalacji na normach wg czasu jego budowy?
czyli gdzie jest zapisany "stan zastany"?

intuicyjnie jest to oczywiste. Przykład z innej branży: badania techniczne pojazdów. Dopuszczenie do ruchu jest wtedy gdy pojazd spełnia warunki z czasów produkcji tego pojazdu a nie spełnienie najnowszych wytycznych.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 386
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Stan zastany - przepis

0
Post autor: Fazowiec »

A jak Ci napiszę, że art. 9.1 Prawo budowlane, to mi uwierzysz 😉.
To jest wystarczająca podstawa, choć są jeszcze inne zapisy, na tą chwilę nie słyszałem jeszcze, żeby jakiś sąd ją podważył.
Niestety nie tylko "pomiarowcy" tego nie wiedzą, osoby prowadzące szkolenia/egzaminujący też nie, a ta podstawa powinna być wpisana każdorazowo, jeśli protokół dopuszcza instalację według innych przepisów niż obecnie obowiązujące.
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2899
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Stan zastany - przepis

0
Post autor: elmontjs »

Już "mądre głowy" to rozkminiały, więc nie zostaje nic innego, jak odesłać do artykułu dr Musiała, do rozdz. 1.4 :
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Człowiek uczy się całe życie i ...
Awatar użytkownika
Luna.Vulpo
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 283
Rejestracja: wt maja 18, 2021 22:51

Re: Stan zastany - przepis

0
Post autor: Luna.Vulpo »

Fazowiec pisze: pt mar 24, 2023 23:19 A jak Ci napiszę, że art. 9.1 Prawo budowlane, to mi uwierzysz 😉.
No, nie bardzo ;)

bardziej to z dokumentu zacytowanego przez elmontjs'a
„§ 1a. Do budynków, wobec których przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę lub odrębna decyzja o zatwierdzeniu projektu budowlanego lub został złożony wniosek o wydanie takich decyzji, stosuje
się przepisy dotychczasowe.
ODPOWIEDZ