Linka ze stali nierdzewnej do połączeń wyrównawczych

Instalacje odgromowe, przeciwprzepięciowe, uziomy, połączenia wyrównawcze
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
drjaro
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 02, 2023 17:05

Linka ze stali nierdzewnej do połączeń wyrównawczych

0
Post autor: drjaro »

Witam,

mam taki temat: Hotel duża kuchnia mnóstwo blatów metalowych piecy i urządzeń elektrycznych, czym zrobić połączenia wyrównawcze miedź odpada góra miesiąc , zaproponowałem bednarkę ze stali nierdzewnej V4A wokół pomieszczenia i wysp ze stołami i podłączenie do niej za pomocą linki ze stali nierdzewnej o średnicy 6mm podłączonej do bednarki uchwytem ze śrubą dociskową wykonanie V4A a od drugiej strony za pomocą opaski też w wykonaniu ze stali nierdzewnej V4A
Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne w warunkach mokrych gdzie do mycia elementów roboczych używa się środków chemicznych i gdzie połączenie dwóch różnych materiałów spowoduje szybką korozję.

DrJaro.

Post Reklama Sklep dla Elektryków » dostępny teraz

Program CADise powstał, aby tworzenie schematów elektrycznych było proste, precyzyjne i nie wymagało wiele czasu. Pobierz wersję demonstracyjną i zobacz jak to działa...
ISE.pl
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 332
Rejestracja: czw wrz 29, 2022 17:31

Re: Linka ze stali nierdzewnej do połączeń wyrównawczych

0
Post autor: Fazowiec »

Jest dopuszczalne, powiem więcej, biorąc pod uwagę cenę/jakość/ w stosunku do uzyskanego efektu, raczej ciężko będzie znaleźć coś trwalszego i łatwo dostępnego.
Oczywiście zostaje kwestia wykonania/dróg prowadzenia itp., co może pozwolić na inne, tańsze rozwiązanie.
Znalezienie gotowych rozwiązań już w klasie 318ln stwarza problemy, a co dopiero aisi 904l😁.
Stoły, półki itp. w gastronomii też masz z nierdzewki więc problemów z łączeniem nie będziesz miał. No chyba, że w Twoim przypadku jest inaczej, to trzeba by przemyśleć sposoby łączenia. Generalnie też nie byłoby z tym większego problemu, bo nawet pomijając kwestię dostępności odpowiednich przekładek, to ogólnie i obrazowo ujmując, w przypadku korozji stykowej, łączenia dwóch różnych gatunków, najważniejsze jest aby anoda czyli materiał o gorszych parametrach miał dużo większą powierzchnię niż katoda czyli materiał o lepszych parametrach, a stół raczej będzie większy od bednarki 😉 więc trzeba to zjawisko wykorzystać i odpowiednio połączyć.
Druga sprawa, bednarka, linka czy co kolwiek innego zastosujesz, nie musi być odkryte na całej powierzchni, więc wystarczy to odpowiednio osłonić/zaizolować szczelnie i już "wydłużysz żywotność", tylko to z reguły niezapłacona robota.
drjaro
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 02, 2023 17:05

Re: Linka ze stali nierdzewnej do połączeń wyrównawczych

0
Post autor: drjaro »

dzięki za odpowiedź, moim największym problemem jest brak norm i atestów dla linki ze stali nierdzewnej w zastosowaniu połączeń wyrównawczych. Linka jako element elastyczny tylko ze względu że stoły muszą być każdorazowo odsuwane od ścian.

DrJaro
ODPOWIEDZ