Instalacja sygnalizacyjna dla osoby niesłyszącej

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Wykidajlo
Rozmówca
Rozmówca

Instalacja sygnalizacyjna dla osoby niesłyszącej

1
Post autor: Wykidajlo »

Witam wszystkich,

Chciałbym się podzielić moim projektem wymiany rozdzielnicy wraz z instalacją sygnalizacji optycznej dla bliskiej mi osoby.

Osoba ta jest praktycznie niesłysząca i mieszka sama, także wszystkie próby dzwonienia domofonem i dzwonkiem są nieskuteczne. Przy okazji chcę wymienić istniejącą rozdzielnicę w której nie ma RCD i wszystkie obwody to MCB B20 (przy przewodach YDY 3x2,5mm2).

Założenia
1) Sygnalizator optyczny zainstalowany w widocznym miejscu
2) Sterowanie sygnalizacją z domofonu
3) Sterowanie sygnalizacją z dzwonka do drzwi
4) Sterowanie sygnalizacją z aplikacji – czyli bliska osoba może uruchomić sygnalizację zdalnie, żeby osoba niesłysząca sprawdziła telefon i się do nas odezwała

Do sterowania wybrałem przekaźnik BleBox switchbox DIN, który jest wyposażony w moduł WiFi (sterowanie aplikacją) oraz 2 wejścia 230V (dzwonek i domofon). Buzzer domofonu w momencie gdy ktoś dzwoni generuje napięcie 3VDC, więc planuję przylutować do niego przekaźnik i doprowadzić przewód do BleBoxa. Z wyjścia przekaźnika będzie zasilany sygnalizator optyczny z wbudowanym przerywaczem.

Pytanie do forumowiczów – czy ktoś miał do czynienia z przekaźnikami BleBox, czy to produkt godny polecenia?

Dzielę się tym projektem i zachęcam do jego wykorzystania jeżeli macie w swoim otoczeniu osoby borykające się z głuchotą. W wiadomości priv mogę udostępnić wersję pdf. Zapraszam również do wnoszenia uwag. Po skończonej realizacji wrzucę zdjęcia i relację jak to wszystko działa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
ODPOWIEDZ