Doposażenie rozdzielni elektrycznej w mieszkaniu

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Slowik

Doposażenie rozdzielni elektrycznej w mieszkaniu

0
Post autor: Slowik »

xxx
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2024 12:53 przez Slowik, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert

Re: Doposażenie rozdzielni elektrycznej w mieszkaniu

0
Post autor: elmontjs »

Co do różnicówki, wiele mądrych i niemądrych wypowiedzi już na tym i innych forach padło (chcesz to poszukaj, bo ciągnąć tego kolejny raz nie ma sensu) a ja przytoczę Ci tylko zdanie z PN-HD60364-4-41:
cyt: "Urządzenie różnicowoprądowe (RCD) nie powinno być stosowane w układzie TN-C" ... wnioski pozostawiam Tobie :)
Człowiek uczy się całe życie i ...
Slowik

0

xxx
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2024 12:53 przez Slowik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert

0

Slowik pisze: pn lut 19, 2024 22:47 Konkretnie chciałbym mieć to już naszkicowane dla elektryka żeby wiedział konkretnie co chciał bym mieć zrobione i ze planuje remont tej instancji a nie tłumaczyć o co mi chodzi i potem jeszcze dodawać ze planuje remont tej instalacji bo to wyjdzie z poł godziny albo godzina rozmowy
I tak tego fachowo nie naszkicujesz a jak nie chce Ci się dyskutować z elektrykiem, to zwyczajnie pokaż mu opis tego co chcesz zrobić ... napisanie tego w poprzednim poście zajęło Ci z pewnością niespełna 5min.
Elektryk - wykonawca oceni sytuacje na miejscu i z pewnością lepiej dobierze osprzęt niż koledzy na forum robiąc to po omacku.
Slowik

0

xxx
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2024 12:54 przez Slowik, łącznie zmieniany 1 raz.
profus
Rozmówca
Rozmówca

0
Post autor: profus »

Slowik pisze: pn lut 19, 2024 23:29...

I tu na koniec mam właśnie prośbę czy ktoś by mi to rozrysował do wydrukowania elektrykowi?
Jaki masz przewidziany budżet na rozrysowanie "tego"?
"To" ma nazwę - projekt.
A rysownik to "projektant".
Natomiast twoja "rozdzielnia" to w naszym słowniku ma inną nazwę - rozdzielnica.
Slowik

0

xxx
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2024 12:55 przez Slowik, łącznie zmieniany 1 raz.
profus
Rozmówca
Rozmówca

1
Post autor: profus »

Slowik pisze: śr lut 21, 2024 9:30 A ile potrzeba tysiąc, dwa na to wszystko? Ja problemu nie widzę stać mnie.
Tylko proszę uwzględnić w projekcie na cała instalacje RCBO z nierozwieralnym N 20A, bo 16Aamperowy JVL5 Kanlux/Kania za słaby będzie na cała instalacje.
Osobiście nie podjąłbym się wykonania projektu z narzuconym przez inwestora nieprawidłowym aparatem i w sumie nieprawnym rozwiązaniem projektowym.
Nawet za takie pieniądze, jakie biorę za projekty. Problemu nie widzę, stać mnie na odrzucanie takich zleceń.
Pozdrawiam
Slowik

0

xxx
Ostatnio zmieniony pt lut 23, 2024 12:55 przez Slowik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert

0

Slowik pisze: pn lut 19, 2024 20:43 leżącego tatę z pylicą/astmą
i w tej sytuacji chcesz ryzykować wyłączenie zasilania stosując:
Slowik pisze: pn lut 19, 2024 23:29 4. Wyłącznik napięciowy ochrona przed niskim i wysokim napięciem, bo mam skoki napięcia szczególnie latem przekraczają
a jak będziesz potrzebował tacie podpiąć jakiś sprzęt medyczny?

Myślę, że swoje założenia masz - przekaż je fachowcowi a godzinka rozmowy na ustalenia nie zaszkodzi ani Tobie ani wykonawcy a wiele dobrego może z tego wyniknąć. Tymczasem próbujesz rozwiązywać temat na forum, gdzie nikt nie zna szczegółów Twojej instalacji a widać jak na dłoni, że próbujesz na podstawie wskazówek internetowych popełnić rozdzielnice sam - ja tego nie popieram, bo narobisz tylko baboli.
Elektryk na miejscu oceni sytuację - zechcesz, to ci narysuje i wykona jak ... normy przykazały ;)
ODPOWIEDZ