Polska bez elektryków?

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
kadon
Rozmówca
Rozmówca

Re: Polska bez elektryków?

0
Post autor: kadon »

No teraz są roczne kursy po których niby można zostać elektrykiem ;-)
A przy okazji, to ma sens - ubieramy-meble.pl/pl/c/Pokrowiec-na-fotel-uszak/36 ?
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2024 12:16 przez kadon, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert

0
Post autor: elmontjs »

Teraz to nasz zawód jest na pierwszych miejscach poszukiwanych fachowców a w zakładach moich klientów jest deficyt elektryków, tylko w tym roku miałem 3 zapytania o elektryka na etat od zaraz.
Człowiek uczy się całe życie i ...
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca

0
Post autor: Sylwester »

WIĘKSZOŚC LUDZI UWAŻA ŻE ELEKTRYKA JEST ŁATWA ŻE każdy może się tym zajmować i chyba jest to prawda. Trzeba tylko zdać do energetyki lub do Nadzoru Budowlanego Za300zł i nie potrzeba elektryka.
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert

0
Post autor: elmontjs »

Sylwester pisze: sob kwie 27, 2024 17:03 ELEKTRYKA JEST ŁATWA ŻE każdy może się tym zajmować i chyba jest to prawda
Nie podzielę Twojego zdania. Myślę, że ci którzy tak myślą nie wiedzą z czym sie mierzą. Oczywiście partaczem może zostać każdy beż względu, czy ma zdany egzamin, czy uważa się za domorosłego elektryka.
Jeżeli jesteś czynnym elektrykiem, to doskonale zdajesz sobie sprawę, że wciąż musisz się doszkalać, uzupełniać wiedzę, żeby być na bieżąco w zawodzie.
Człowiek uczy się całe życie i ...
Awatar użytkownika
w3501yyyy
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

0
Post autor: w3501yyyy »

Każda branża budowlana jest trudna, skomplikowana. Czy to hydraulika gdzie 90% osób to samouki bo nawet żadnych papierów do tego nie trzeba, i używają niewłaściwych trójników kanalizacyjnych na pionach lub zapominają o wentylacji, albo łączą rury z różnych materiałów (ocynk z mosiądzem...), czy elektrycy, nawet dekarze potrafią się pożreć o więźbę :)
Z elektryką najśmieszniejsze jest to, że często ile głów tyle opinii. Ja zawsze uważałem, że idealnie nikt nie robi, bo idealnie zrobić się nie da. Zawsze ktoś z zewnątrz przyjdzie i zacznie wytykać błędy. Także wystarczające jest zrobić instalację tak, by była bezpieczna dla użytkownika i otoczenia, poprawnie działała, oraz względnie dobrze wyglądała.
ODPOWIEDZ