Oprawa sodowa po nowemu ;)

Zdjęcia oraz filmy artystyczne, ku przestrodze oraz zwykłe poglądowe, ale zawsze z branży. Aby oglądać zdjęcia w pełnym rozmiarze należy być zalogowanym
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert

Oprawa sodowa po nowemu ;)

0
Post autor: elmontjs »

Pomysłowy elektryk zamienił HPS na LED :D
Teraz nie straszne będą lampie deszcz i śnieżyca.
Załączniki
HPS_LED.jpg
HPS_LED.jpg (749.7 KiB) Przejrzano 177 razy
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika
w3501yyyy
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Re: Oprawa sodowa po nowemu ;)

0
Post autor: w3501yyyy »

W sumie się nie dziwię, a nawet poniekąd popieram. Zbyt wiele miałem do czynienia z sytuacjami gdzie ktoś (spółdzielnia, zarządca parku) zainwestował w oprawy LED które były reklamowane jako zewnętrzne, uliczne, ale że porządne oprawy tego typu kosztują wiele tysięcy za sztukę, to kupił takie za tysiąc, a potem musiał je zmieniać co rok bo siadały. I tu nawet nie chodzi o sam koszt nowych lamp, a o czas, pieniądze i zamieszanie związane z samymi pracami.
Tymczasem te naświetlacze które widać na zdjęciu są wykonane często w IP67 a nawet IP68, są najtańszym gównem jakie można kupić w sklepie, a jednocześnie jak kupisz od sprawdzonego producenta to potrafią bezawaryjnie świecić przez kilkanaście lat. Sam je bardzo często montuję, mam ich u siebie zamontowanych kilka sztuk.
Także wydać kilka tysięcy złotych na wielce profesjonalną lampę uliczną, albo 3 dychy na coś jak wyżej. Dla mnie sprawa jest prosta :)
No i w sumie nie trzeba ich montować pod żadnymi osłonami albo zadaszeniami, są wodoszczelne, niemal głębinowe. Aluminiowa odlewana obudowa zamknięta szkłem wklejanym na dużą ilość silikonu.
ODPOWIEDZ