Naprawa miernika MPZ-1

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Blusik
Czytelnik
Czytelnik

Naprawa miernika MPZ-1

0
Post autor: Blusik »

Cześć
Zdobyłem na darmo miernik MPZ-1 chciałem nim sobie coś pomierzyć ale tutaj jest problem braku działania wskazówki. Po uruchomieniu na tryb napięcia pokazuje 230V ale na tryb pomiaru pętli obojętnie jakiej (x10,x1,x0.1) wskazówka wychyla się maksymalnie w lewo aż poniżej 0 z taką siłą że ma się złamać. Napięcie na wskazówce to -0.265v
Samo wyzwalanie pomiaru jest sprawne sprawdzałem na małych rezystorach to impuls na wszystkich 3 trybach palił je a na trybie 0.1 słychać charakterystyczne cykanie.

Wykonywałem też kalibracje według instrukcji ale nie rozumiem jednego punktu [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Gdzie ma być te 0 na wskazówce? Jeśli tak to regulacja nic nie daje.

Sprawdziłem T1,T2,T3 oraz UL1111 i są sprawne

Schemat całego sprzętu
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
ODPOWIEDZ