Próbnik świeci na niebieskim i czarnym przewodzie.Brak prądu.

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
maajkel
Rozmówca
Rozmówca

Próbnik świeci na niebieskim i czarnym przewodzie.Brak prądu.

0
Post autor: maajkel »

witam,
u babci w mieszkaniu nie ma prądu w gniazdach w łazience.Są ze sobą połączone więc jeśli w pierwszym nie ma prądu to w drugim też.Blok z wielkiej płyty.Instalacja bez puszek.Wszystko zaczęło się kiedy babcia włączyła pralkę ,po jakimś czasie pralka się wyłączyła.Podlączona do gniazda w przedpokoju działa prawidłowo.Wymieniłem to pierwsze gniazdo w łazience.Prąd powrócił.Kiedy babcia włączyła suszarkę do włosów po chwili przestała działać. Znowu brak prądu.W innym gniazdku suszarka działa prawidłowo.W kuchni w jednym gniazdku przewody były skręcone.Zostały przycięte i połączone złączkami.Niestety to nie pomogło.Wszystkie gniazdka w mieszkaniu zostały rozkręcone .Żadnych luzów ,upaleń przewodów itp.Wszystkie działają prawidłowo ,poza tymi w łazience.6 lat temu jak jeszcze żył dziadek ,iskrzyło przy lewym bezpieczniku.Został wezwany elektryk i wymienił niebieski przewód przy bezpieczniku .Od tego czasu nie było żadnych prac remontowych typu wiercenie w ścianie itp.Środkowy bezpiecznik odpowiada tylko za gniazda w łazience.Bezpieczniki podmieniane,są sprawne.Z góry dziękuję za wszystkie rady.
Załączniki
kuchnia.jpg
p2.PNG
p2.PNG (721.19 KiB) Przejrzano 404 razy
połaczenie (1).jpg
schemat.PNG
schemat.PNG (785.01 KiB) Przejrzano 404 razy
bezpieczniki1.jpg
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2024 6:47 przez maajkel, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
maajkel
Rozmówca
Rozmówca

Re: Próbnik świeci na niebieskim i czarnym przewodzie.Brak prądu.

0

Próbnik świeci na niebieskim i czarnym przewodzie.
Załączniki
p3.PNG
p.PNG
p.PNG (888.25 KiB) Przejrzano 403 razy
Fazowiec
Rozmówca
Rozmówca

0
Post autor: Fazowiec »

A sprawdziłeś czy w ogóle z zabezpieczenia "prąd wychodzi" ?
Jeśli tak, to zapewne, standardowo, gdzieś zero upalone/poluzowane i nie koniecznie musi być w widocznej puszce.
Ostatnio jeden klient też twierdził, że w domu nie ma ukrytych puszek, a pod kaflami w łazience jednak znalazłem jedną.
Wystarczy sprawdzić ciągłość przewodów od zabezpieczeń do gniazda i będziesz znał chociaż odcinek, na którym szukać przerwy.
maajkel
Rozmówca
Rozmówca

0

Dziękuję za odpowiedź. Tak prąd wychodzi z zabezpieczenia. Podłączyłem też przewód fazowy z wejścia 18 na 16,czyli pozostałe gniazda w mieszkaniu i też nie działa.Puszek nie ma. Przewód prowadzi bezpośrednio z gniazdka do listwy pod licznikiem. I na tym odcinku jest przerwa. Niestety babcia nie chce słyszeć o żadnym kuciu w ścianie. Jak to mówi nie wie ile jeszcze pożyje. Chyba zostaje jedynie zakup dobrego przedłużacza
maajkel
Rozmówca
Rozmówca

0

Fazowiec możesz opisać z doświadczenia jak wygląda usunięcie takiej usterki czyli przerwany przewód neutralny? Z tego co wiem to elektryk ma sprzęt do wykrywania przerwanych przewodów. Namierza, wierci otwór, zakłada puszkę i łączy przewody. Tak to działa?
kadon
Rozmówca
Rozmówca

0
Post autor: kadon »

Mam podobny temat. Będę wdzięczny za podpowiedzi, bo nie potrafię sobie poradzić.
To, co udało się znaleźć na [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!], nie wystarczy.
Przyda mi się jakiś przewodnik krok po kroku ;-)
ODPOWIEDZ