Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

Zdjęcia oraz filmy artystyczne, ku przestrodze oraz zwykłe poglądowe, ale zawsze z branży. Aby oglądać zdjęcia w pełnym rozmiarze należy być zalogowanym
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
kapka
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 05, 2006 17:08
Lokalizacja: Polska

Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: kapka »

Witam.
Przeglądając dział Zdjęcia zauważyłem tylko podane przez Kolegów przykłady nieprawidłowo wykonanych rozdzielnic, czyli zero estetyki.
Natomiast jakoś nie mogłem się doszukać wyglądu prawidłowo i estetycznie wykonanych połączeń w rozdzielnicy. Zaznaczam, że nie chodzi mi o szafy sterownicze gdzie większość połączeń relizowana jest na linkach, które można bez problemu dodawać, skracać, układać itp.
Poprostu chciałbym zobaczyć za przykłady połączeń w rozdzielnicy wykonanych przewodami 1,5mm2 oraz większymi w przypadku pojedynczych odbiorów rzędu kilku kW jakie się teraz stosuje w domach jednorodzinnych.
Jak jest kilkanaście obwodów które wymagają zastosowania 2,5mm2 czy 4mm2 to taki przewód trzeba jakoś upchnąć,ułożyć estetycznie i przejrzyście oraz połączyć w rozdzielnicy zakładając żeby było go trochę więcej (w przyszłość może zajść potrzeba dołożenia czegoś a co za tym idzie bez problemowe nie skrępowane długością przewodów przesunięcie istniejących modułów jeżeli zajdzie taka konieczność).

Prosibym o przykłady takich wykonań na wzór aby później nie trzeba było się wstydzić tego, że my to wykonaliśmy.
Nie mówię tu o instrukcjach, schematach czy opisie poszególnych modułów na obudowie tylko samych przykładach połączeń w środku.

Pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Krzychuk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 01, 2006 20:14
Lokalizacja: Lublin

Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: Krzychuk »

ja osobiscie widziałem tak fachowo zrobiona rozdzielnice.jednak nie przyszło mi do głowy robic wtedy zdjec.Tablica podtynkowa 3x12 w domku jedno rodzinnym osprzet Moeller a wszystkie przewody i mostki układane i wyginane pod katem 90 stopni.Naprawde byłem pod wrazeniem jak to zobaczyłem.Ale przyszedł instalator od domofonów i juz nie było tak ładnie
sawier
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 55
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:01

Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: sawier »

Syn mojego szefa posiada takie zdjęcia(myślę że estetyczne wykonanie rozdzielnic) które zrobiliśmy po dokończeniu pracy.zbiera się i zebrać sie nie może aby mi je przesłać.Jak już będę je miał to na pewno zamieszczę.
dariusy
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 22
Rejestracja: czw lip 21, 2005 19:12
Kontakt:

Re: Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: dariusy »

widze ze kazy z kolegow sie boi pokazac swoje krzaki ;)Jak sie zbiore to wstawie moje zdjecie,ale tez sie boje krytyki...
eljot-system
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: eljot-system »

Proponuję kolegom zerknięcie na [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]. Myślę, że można zobaczyć tam profesjonalne i estetyczne osznurowania rozdzielnic.
LIPA
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 51
Rejestracja: czw lip 24, 2003 19:15
Lokalizacja: Słupsk tel. 601888854

Re: Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: LIPA »

Witam.
Rozdzielnica domku jednorodzinnego,mojego wykonania.
Szersza część to obwody zasilające obiekt w kanale kablowym obwody ogrodu.
Załączniki
Obraz 004 (Custom).jpg
Obraz 004 (Custom).jpg (26.54 KiB) Przejrzano 25964 razy
Z osłonami.
Z osłonami.
Obraz 007 (WinCE).jpg (14.81 KiB) Przejrzano 25434 razy
Bez osłon
Bez osłon
Obraz 002 (WinCE).jpg (17.79 KiB) Przejrzano 25714 razy
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: elpapiotr »

Witam Kolegów.
LIPA pisze:Rozdzielnica domku jednorodzinnego,mojego wykonania.
A w złączu pomiarowym trzy bezpieczniki 25A.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
Marcus
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:45
Lokalizacja: Wrocław - okolice

Re: Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: Marcus »

Ja dołożyłbym jeszcze człon wysuwny z wyłącznikiem (Isomax albo jakiś NZM) ;-)
LIPA
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 51
Rejestracja: czw lip 24, 2003 19:15
Lokalizacja: Słupsk tel. 601888854

Re: Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: LIPA »

Witam serdecznie.

Przyznam się szczerze, umieściłem zdjęcia rozdzielnicy po bardzo długim zastanowieniu.
Jest to jedna z wielu tego typu rozdzielnic zamontowanych przez zemnie w ostatnich latach.

Przewidziałem, w 100% że pierwsi odezwa się „eksperci” i w jaki sposób zostaną one opisane.
Proszę Pana, trafił Pan w dziesiątkę, u nas na Pomorzu też montuje się 3 (słownie trzy) bezpieczniki przelicznikowe w układzie zasilania trójfazowego.

Od pewnego czasu obowiązuje u nas dowolność stosowania norm, to fakt - może projektant powinien dopasować sobie jakąś normę z krajów trzeciego świata. Kto wie może tam daje się np. 40 bezpieczników przelicznikowych?

A może zasilić ten dom z pięciu transformatorów?

Przykro mi, ale z amperażem - nietrafione. U nas nie ma tyle węgla, co na Śląsku, głównym nośnikiem energii jest jednak prąd i zabezpieczenia przelicznikowe projektowane są selektywnie. W tym przypadku S 301 D 50 A. Ponadto budynek ma własne źródło zasilania.
( słownie jeden agregat)

Rozdzielnica została wykonana zgodnie z projektem, którą zaprojektowały osoby z odpowiednimi uprawnieniami. Po uprzednich konsultacjach z każdym, kto był przewidziany w procesie budowlanym obiektu.

W rozdzielnicy znajduje się wyłącznik główny siec-agregat, układ zabezpieczeń przepięciowych, 9 wyłączników różnicowo prądowych, oraz zabezpieczenia przeciążeniowe.
Układ sterowania brama wjazdową, układ sterowania podlewaniem ogrodu, układ sterowania oświetleniem zewnętrznym domu i ogrodu, układ sterowania zaworami grzejnymi w poszczególnych pokojach, system video domofonu i system alarmowy jak widać.
Rozdzielnia jest wyższa o 1200 mm, czego nie widać na zdjęciach, lecz nie mogę opisać, co się tam znajduje.

Jeżeli ktoś zmieści to w mniejszej rozdzielni, lub chce dokładać człony wysuwne to gratuluje zręczności i etyki zawodowej.

Widać Przyjemniejsza jest praca i na pewno bardziej Popłatna w obiektach, które prezentowane są na Pańskich fotkach. Życzę powodzenia i przyjemnej pracy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rozdzielnice elektryczne - przykłady estetycznych wykonań.

0
Post autor: elpapiotr »

Witam Kolegów na Forum, witam Kolegę LIPA

Długo, bardzo długo czekałem na Kolegi (LIPA) odzew.
Pierwszą reakcją na zamieszczone fotki była refleksja : przerost formy nad treścią.
A to wszystko, co Kolega teraz napisał, moim zdaniem powinno się znaleźć w pierwszym poście, i po kłopocie.
Poprzednio zostało napisane :
Kolega LIPA pisze:Rozdzielnica domku jednorodzinnego,mojego wykonania.
No cóż, u nas nie ma tak bogatych Inwestorów, w domkach jednorodzinnych nie montuje się szaf rozdzielczych, a przydział mocy rzędu 40 kW to ciężka sprawa dla klienta (sieci przeciążone).
LIPA pisze:Widać Przyjemniejsza jest praca i na pewno bardziej Popłatna w obiektach, które prezentowane są na Pańskich fotkach. Życzę powodzenia i przyjemnej pracy.
Nie trafione :(

PS 1. Tego typu szafy montowałem dla odbiorców przemysłowych (fotki mogę zamieścić) :)
PS 2. Nie byłem i nie jestem ekspertem.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
ODPOWIEDZ