Pobór mocy przez nieobciążony licznik energii elektr.

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
perlodig
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 19, 2007 22:43
Lokalizacja: warszawa

Pobór mocy przez nieobciążony licznik energii elektr.

0
Post autor: perlodig »

Witam, prosze o pomoc w wyjasnieniu takiego tematu: Czy kilka licznikow skladowych jednofazowych (np. w pomieszczeniech) na ktorych nie ma wlaczonych zadnych odbiornikow (!) wykażą jakis pobor mocy na liczniku glownym? Innymi slowy czy nieobciążony licznik również zużywa energię, którę wykaże inny icznik podłaczony przed nim?

To o co pytam ma miejce na terenie ogródków działkowych. Sprawa wyszła bo pojawiły się zaległości w opłatach za energię. Ilość liczników składowych to 120, więc trochę jest. Mam informację, którą chcę zweryfikować: Licznik pracujący bez obciążenia zużywa energi za 2,50 miesięcznie. Czy to może być prawda?
Szacunkowe obliczenia (jeżeli cewka ma moc 5W): 5W*24h=0,12kWh co w 31 dni da 3,72 kWh i przy cenie 0,34 zł/kWh daje 1,26 zł czyli o połowę mniej!

Czy poprawnie kombinuję?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
slawis
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 21, 2007 15:13
Lokalizacja: 13 Toruń

Pobór mocy przez nieobciążony licznik energii elektr.

0
Post autor: slawis »

Witam.
dobrze kombinujesz z tym policzeniem poboru prądu przez nieobciązone liczniki ale zapomniałeś dodać obciążenie przewodów którymi sa podłączone te wszystkie liczniki,obciązenie wszystkich styków elektrycznych,połączeń srubowych itd., jakości przewodu pomiedzy podlicznikami a licznikiem głównym. I jeszcze sprawność wszystkich licznikow, kiedy były sprawdzane i wzorcowane jesli sa to liczniki na ogrodkach działkowych to napewno swoje latka mają.powodzenia
rel
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 228
Rejestracja: czw sie 14, 2003 19:42
Lokalizacja: Łódź

Pobór mocy przez nieobciążony licznik energii elektr.

0
Post autor: rel »

Rozlicza mnie zakład, czy pośrednik? Mam licznik którego właścicielem i instalatorem jest ZE i mnie nie powinno obchodzić , jaka jest jego sprawność. Nie wskazuje więc nie pobieram energii. Są stałe koszta eksploatacyjne i przesyłu. Jak na linni wypali się mysz, czy ptak to ja za to nie płacę!
Awatar użytkownika
marcin714
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 1650
Rejestracja: sob lip 09, 2005 19:16
Lokalizacja: Kraków-Lublin_wawa

Pobór mocy przez nieobciążony licznik energii elektr.

0
Post autor: marcin714 »

A jesteś działkowcm?
ZE na działkach instaluje jeden licznik a nie 200
pozdrawiam

marcin714
perlodig
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 19, 2007 22:43
Lokalizacja: warszawa

Pobór mocy przez nieobciążony licznik energii elektr.

0
Post autor: perlodig »

Marcin714 ma rację, dostawcy energii nie interesują liczniki wew., które SĄ(!) urządzeniami pobierającymi prąd
ODPOWIEDZ