Uwaga na oferty pracy za granicą

Bardzo prosimy nie zamieszczać swoich odpowiedzi na oferty pracy. Każda oferta zawiera informacje kontaktowe i proszę z nich korzystać
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
KAKUSGH
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 43
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 12:00
Lokalizacja: Rożnowice

Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: KAKUSGH »

Byłem jednym z 50 elektryków którzy w wrześniu 2006 roku wyjechali do Norwegi do pracy w firmie RENT-AS.
Przed wyjadem człowiek mówiący po polsku obiecywał legalną pracę za 163 NOK (~80zł)za godzinę brutto.

Po 6 tygodniach pracy okazało się że cała grupa pracuje na czarno. Nikt nie załawiał żadnych formalności.
Postanowiliśmy strajkować i tu dziękuje kolegom którzy nie przestraszyli się tego że wtedy byliśmy straszeni Policją i deportacją.

Wróciłem po 6 tygodniach z 30% obiecanych pieniędzy.
Pragnę przestrzec przed wyjadem do tej firmy elektryków.
Z tego co wiem znów werbują ludzi do pracy.
Nie wierzcie w uczciwość ni RENT as ani AKER Yards.

KAKUSGH

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
stonefree
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 279
Rejestracja: ndz wrz 14, 2003 10:59
Lokalizacja: Ostrołęka

Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: stonefree »

Wpółczuję ...
tegas
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 08, 2005 15:51
Lokalizacja: Szczecin

Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: tegas »

aker jest to potężna firma mająca wiele stoczni pod sobą i jest zainteresowana stocznią nową więc nie jest chyba słuszne twoje zdanie
nie wiem w jakim charakterze byłes zatrudniony ale jako elektryk mozesz zarobic najwięcej w stoczniach{bo są dotowane przez panstwo] okolo 120 koron tj 60pln na godzine
wielu ludzi pojechalo do pracy z poludnia kraju!!!jako elektrycy okretowi i sie zawiedli cyklem produkcji na statku
ja akurat mam porównanie 10 lat w budownictwie i 15 w stoczni więc bardziej obiektywnie mogę powiedziec jaka jest różnica w pracy
mechanik naprawiający malucha i drugi bolid formuly 1 to tez mechanik jest różnica???
sawier
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 55
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:01

Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: sawier »

Mój brat maił podobną historię za granica i naprawdę przestrzegam. Zarobił mniej niz w Polsce mogły zararobic.
sawier
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 55
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:01

Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: sawier »

To ja zarobiłem wiecekj w zakładach energetycznych ZEORK przez wakacje i naprawdę przestegam potencjalnych pracowników.
tegas
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 08, 2005 15:51
Lokalizacja: Szczecin

Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: tegas »

nie piszesz ile zarobiles a to jest wazne
mam kolegów pracujących w norwegii od kilku lat i nie narzekaja 8-12 tys pln na miesiąc a co niektórzy zakladają wlasne firmy i zaczynaja dzialac na wlasną reke oczywiscie juz za wieksze pieniazki
zeby bylo wszysko jasne ja mowie o przemysle okretowym a w innych dziedzinach nie wiem bezposrednio o zarobkach a informacje z drugiej reki mnie nie interesują bo to juz plotki
sawier
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 55
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:01

Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: sawier »

Ile zarobiłem nie jest może tak ważne jak to,aby bardzo dobrze sprawdzić firmę w której sie pracuje,aby później nie być rozczarowanym.
tegas
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 08, 2005 15:51
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: tegas »

zawsze jest ryzyko w zatrudnieniu zagranicą
takze w polsce firma upadnie i mozna sie pozegnac z kasą-nie ma zasady
KAKUSGH
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 43
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 12:00
Lokalizacja: Rożnowice

Re: Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: KAKUSGH »

Nie ma czego wspólczuć ani nad czym płakać czy kłucić sie że ktoś jest ładny i dobry a inny brzydki i fuj.
Poprostu firma RENT as zatrudnia ludzi i wynajmuje ich do pracy w innych (w tym wypadku był Aker)
Rent to oszuści dobrze zorganizowani a Aker owszem jest super ( jak wyżej pisze kolega Tegas) ale niech nikt nie liczy na jego pomoc w przypadku problemów z odzyskaniem pienidzy i tyle.

Proponuję na tym zakończyć temat
arekrenda
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 24, 2008 20:14
Lokalizacja: gąbin

Re: Uwaga na oferty pracy za granicą

0
Post autor: arekrenda »

bylem w norwgii nigdy wiecej nie zostane sprzedany jak bydlo na rzez przez polaka bialemu posrednikowi pracy w norwegii.wyzysk nie mam ochoty pisac jak bylo,ale mial byc pelen legal i normalne zarobki, a bylo 2500 zł na miech tyle to ja w kraju zarobie !!!!!!.pozdrawiam . zaden posrednik juz mi w kraju kitu nie sprzeda,byle zobaczylem nie zrobilem w norwegii.
ODPOWIEDZ