Kompensacja mocy biernej - filtry

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
mmiilluss
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 20:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Kompensacja mocy biernej - filtry

0
Post autor: mmiilluss »

Witam !!!
Pisze prace magisterska o kompensacji mocy biernej glownie za pomoca filtrow pasywnych. Bardzo cieżko jest mi gdzies znalesc materialy ktore mogbym wykorzystac w tej pracy. Mam prosbe jak ktos mogl by mnie nakierowac na jakies dobre strony lub podeslac na mailea jakies materialy bylbym bardzo wdzieczny. Z gory dziekuje :)

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Yanc
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 360
Rejestracja: wt maja 18, 2004 14:03
Lokalizacja: Śrem

Kompensacja mocy biernej - filtry

0
Post autor: Yanc »

Witam

Co to jest kompensacja mocy biernej za pomoca filtrów pasywnych? Czy kolega przypadkiem nie ma na mysli baterii kondensatorów z filtrami wyższych harmonicznych?

Yanc
rel
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 228
Rejestracja: czw sie 14, 2003 19:42
Lokalizacja: Łódź

Kompensacja mocy biernej - filtry

0
Post autor: rel »

Firma Inter Consulting...filtry aktywne, pasywne...hybrydowe.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Awatar użytkownika
Yanc
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 360
Rejestracja: wt maja 18, 2004 14:03
Lokalizacja: Śrem

Kompensacja mocy biernej - filtry

0
Post autor: Yanc »

Witam

Link nie działa. Ale sądząc po nazwie to własnie chodzi o to co pisałem powyżej. Jednak czekam nadal za odpowiedzią kolego mmillussa o co konkretni chodzi.

Yanc
mmiilluss
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 20:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Kompensacja mocy biernej - filtry

0
Post autor: mmiilluss »

Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie. W mojej pracy analizuje baterie kondensatorow oraz korzyści plynące z ich wykorzystania.
ppajak
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 59
Rejestracja: pn sty 02, 2006 16:21
Lokalizacja: Zawiercie

Kompensacja mocy biernej - filtry

0
Post autor: ppajak »

Witam!

A co za problem żeby wykorzystać filtr pasywny do kompensacji mocy biernej trzeba to tylko wziąć pod uwagę przy projektowaniu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ