Switch czy urzadzenie kombo??

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
lechupik
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 18:30
Lokalizacja: Lubin

Switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: lechupik »

witam
chce w swoim nowym mieszkaniu stworzyc siec . gniazda beda w trzech pokojach a punkt dystrybucyjny w przedpokoju. w sklad niego beda wchodzily panel krosowy gniazdo zasilajace listwa zasilajaca switch docelowo router z modemem dsl (TP lub Dialog) Moje pytanie jest nastepujace czy na tak mala siec nie jest to troche przewymiarowane zestawienie?? spotkalem na allegro urzadzenie ktore jest switchem routerem i modem w jednym (podlaczenie na 4 kompy) i kosztuje nie duzo ponad 100 zl. co myslicie na ten temat czy jest to dobre rozwiazanie czy ktos spotkal sie z czyms takim w praktyce a moze macie inne pomysly na rozwiazanie takiej mini sieci lokalnej???

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
adam
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28, 2003 15:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: adam »

Witam
takie kombo jak to nazywasz to najlepsze rozwiązanie. Chyba że dołożysz troszkę i kupisz z funkcją WiFi. wtedy możesz begać po domu z notebookiem sobie.
Pozdrawiam
adam
melon
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1830
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 13:33
Lokalizacja: Piękna Polska Nasza

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: melon »

Witam
czy jest to dobre rozwiazanie

Bardzo dobre rozwiązanie - wszystko w jednym, do domowej sieci wystarczy.
Bezprzewodowego nie polecam, w blokowiskach ze ścianami działowymi ze zbrojonego betonu nie można osiągnąć maksymalnych prędkości przesyłu sygnału. A niejednokrotnie sygnał zanika. Dobra przewodowa sieć oparta na skrętce kat.6 i kartach Gigabitowych - jest najlepszym rozwiązaniem.
gall
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 34
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:12
Lokalizacja: w swiecie

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: gall »

Jak juz budowac minisiec to w WiFi, bez tego nie ma sensu. Nie zawsze gniazdko jest pod reka.

Pzdr
Klaudiusz
senda
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 14, 2007 19:13
Lokalizacja: Łódź

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: senda »

Witam
lechupik pisze: witam
chce w swoim nowym mieszkaniu stworzyc siec . gniazda beda w trzech pokojach a punkt dystrybucyjny w przedpokoju. w sklad niego beda wchodzily panel krosowy gniazdo zasilajace listwa zasilajaca switch docelowo router z modemem dsl (TP lub Dialog) Moje pytanie jest nastepujace czy na tak mala siec nie jest to troche przewymiarowane zestawienie?? spotkalem na allegro urzadzenie ktore jest switchem routerem i modem w jednym (podlaczenie na 4 kompy) i kosztuje nie duzo ponad 100 zl. co myslicie na ten temat czy jest to dobre rozwiazanie czy ktos spotkal sie z czyms takim w praktyce a moze macie inne pomysly na rozwiazanie takiej mini sieci lokalnej???


Przy dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się rynku teleinformatycznym słowo przewymiarowanie praktycznie nie istnieje.
Natomiast do celów domowych zupełnie spokojnie wystarczy urządzenie jak je kolega nazwał "kombo" (czytaj router DSL z 4 portowym switch'em).
Jedyne co to nie był bym przekonany do rozwiazania w stylu: " .. za 100 zł na Allegro". Raczej należy wybrać porządne urządzenie, przyzwoitego producenta. To procentuje podczas urzytkowania.
Jak najbardziej urządzenie to powinno pracować także jako punkt dostępowy Wi-Fi. Nawet jeżeli kolega nie posiada dzisiaj do tego innych urządzeń to niewiadomo co się wydarzy za pół roku. Natomiast jeżeli Wi-Fi ma być narazie nie wykorzystywane to oczywiście powinno być konfiguracyjnie wyłączone. Jak zacznie być potrzebne to niech to uruchomi ktoś kto ma na ten temat dobre pojęcie. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa.
Urządzeń do wyboru na rynku jest całą masa. Nie można natomiast podać modelu urządzenia nie znajac np operatora który będzie dostarczał łacze. W zależności od tego trzeba dobrać urządzenie pracujące w standardzie ADSL Annex A lub Annex B. (Kolega napisał co prawda "dsl" ale zakładam, że do użytku domowego to raczej będzie ADSL)
Tyle podstawowej wiedzy. Gdyby kolega miał jej niedosyt zapraszam na priv.

Pozdrawiam
Gdybym na prośbę o pomoc odpowiadał: "przeczytaj sobie i zrób zgodnie z Normą ...." - przyjaciół bym stracił dawno!!!
Awatar użytkownika
merlin
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 98
Rejestracja: czw maja 13, 2004 16:05
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: merlin »

Witaj,
Użytkuję w domu/biurze router wifi linksysa i jestem bardzo zadowolony. Ma on możliwość podłączenia zwykłego modemu np.od neostrady i czterech kabli sieciowych. Ja korzystam z blueconnect (kupowałem go właśnie pod tą usługę).
Co do zasięgu to ja nie zauważyłem żadnych problemów - dodam tylko, że siedzę na parterze jakieś 10 metrów poziomo od routera stojącego na półpiętrze ponad I piętrem :-), po drodze jest kilka ścian i strop (ile w nich zbrojenia nie wiem bo nie ja budowałem). Oczywiście kodowanie mam włączone, zarówno notebooki jak i telefon działają przez wifi bez problemu.
Reasumując polecam szczerze. Mam jeszcze w planach zakupić serwer druku na wifi tylko nie jestem pewien czy moja drukarka na nim pójdzie.

Pozdrawiam,
Michał
tomek_s
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 23, 2007 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: tomek_s »

Prywatnie uzywam D-LINKA (DI-524 czy jakos tak) za smieszne sto kilka zloty. Nadajnik i odbiornik dziela dwie sciany i w skrajnych najbardzije oddalonych miejscach poziom sygnalu wacha sie 92-96% i transfer praktycznie taki sam bez zadnych wspomnianych zanikow. No chyba ze mowa o schronie :)
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 930
Rejestracja: czw lip 24, 2003 22:18
Lokalizacja: Milanówek

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: Sylwester »

Witam
Przestrzegam przed kupnem routera wifi linksysa . Gdybym wiedział że tak zrywa to bym wolał kuć ściany i kłaść przewód .
visst
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 20:29
Lokalizacja: WOLA
Kontakt:

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: visst »

gall pisze:Jak juz budowac minisiec to w WiFi, bez tego nie ma sensu. Nie zawsze gniazdko jest pod reka.

Pzdr
Klaudiusz
i tutaj z kolegą się zgodzę ,jak najbardziej zrobić na wifi (nie zawsze gniazdo jest pod ręką) oraz okablować sobie mieszkanie (pamiętaj, nie ma to jak fizyczne łącze! kabell jest kablem) , urządzenie kombo zawsze możesz wymienić w razie problemów na inny model , natomiast okablowanie Ci zostanie. Troche tych routerków już montowałem po mieszkanaich i nie było z tym problemów typu zanik sygnału.
Jeżeli jesteś przed okablowanie wyłóż sobie dodatkowy kabel, zawsze ci cos może dojść a tych urządzeń jest coraz więcej (Voip, kamery IP i inne pierdy)

a tak wogóle witam wszystkich na forum, jest to mój pierwszy post
visst
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 29
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 20:29
Lokalizacja: WOLA
Kontakt:

Re: switch czy urzadzenie kombo??

0
Post autor: visst »

visst pisze:
gall pisze:Jak juz budowac minisiec to w WiFi, bez tego nie ma sensu. Nie zawsze gniazdko jest pod reka.

Pzdr
Klaudiusz
i tutaj z kolegą się zgodzę ,jak najbardziej zrobić na wifi (nie zawsze gniazdo jest pod ręką) oraz okablować sobie mieszkanie (pamiętaj, nie ma to jak fizyczne łącze! kabell jest kablem) , urządzenie kombo zawsze możesz wymienić w razie problemów na inny model , natomiast okablowanie Ci zostanie. Troche tych routerków już montowałem po mieszkaniach i nie było z tym problemów typu zanik sygnału.
Jeżeli jesteś przed okablowanie wyłóż sobie dodatkowy kabel, zawsze ci cos może dojść a tych urządzeń jest coraz więcej (Voip, kamery IP i inne pierdy)

jak najbardziej urządzenie KOMBO

a tak wogóle witam wszystkich na forum, jest to mój pierwszy post
ODPOWIEDZ