Jaki program do protokołowania pomiarów?

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 995
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki program do protokołowania pomiarów?

0
Post autor: EnergoTools »

erdee pisze:...nie podoba mi się protokół POCHR. Określanie Zdop na podstawie charakterystyk czasowo-prądowych uważam za błędne ( zwłaszcza w przypadku połączeń wyrównawczych ).
W nowszej wersji - od 3.88 (jeszcze testowanej) protokół będzie obliczny inaczej - myślę, że już zgodnie z Pana oczekiwaniami. Po pierwsze porównujemy rezystancje. Po drugie można wspomagać się obliczeniami z charakterystyk zabezpieczeń, ale można też wprowadzić dowolną inną wartość.
erdee pisze:W protokole SWZ brak jest możliwości dopisania nowych typów zabezpieczeń ( no chyba że nie wiem jak)
Oczywiście można dodawać nowe typy. Otwieramy Kartoteki / Zabezpieczenia i tam można dodać dowolne zabezpieczenie. Można również wczytać definicje przygotowane przez nas. Pliki z nowymi definicjami są dostępne są na stronie programu http://proton.ise.pl/.
erdee pisze:Poza tym brak jest oględzin instalacji. Jeżeli chodzi obsługę, to jest prosta i nie nastręcza problemów po bliższym poznaniu. Wybór padł na Protona z powodu unifikacji, w firmie było już kilka licencji.
Już uzupełniliśmy oględziny. Tak jak poprzednio, oględziny będą dostępne od wersji 3.88.

Pozdrawiam,
Jacek.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Jedrek69
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 28, 2006 10:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki program do protokołowania pomiarów?

0
Post autor: Jedrek69 »

sonel pe 5 czy proton+ ?

ściągnąłem oba dema i nie widzę wielkiej różnicy
na obydwu pracuje się podobnie, do tej pory pisałem protokoły w excelu,
czy obie firmy udostępniają jakąś większą bazę zabezpieczeń, urządzeń, niż te które są w demach?

zdecydowałem się na kupno jakiegoś programu tylko teraz, który wybrać?
Awatar użytkownika
Cezar100
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 238
Rejestracja: śr sie 13, 2003 20:05
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki program do protokołowania pomiarów?

0
Post autor: Cezar100 »

Witaj, ja od dłuższego czasu "jadę" na Protonie +.
Programu Sonel nie aktualizowałem (od wersji 4 w górę ) i nie mogę się właściwie obiektywnie wypowiedzieć na temat najnowszej wersji. Proton się już dotarł, nie ma z programem żadnych problemów, ma w sobie również oświetlenie, jest chyba bardziej uniwersalny i intuicyjny niż konkurencja. Aaaa i co bardzo ważne, serwis działa naprawdę bardzo szybko. Sugestie użytkowników są brane pod uwagę i uwzględniane w kolejnych wersjach programu. Jest forum dyskusyjne, masz właściwie wpływ na to co byś chciał w programie zmienić, ulepszyć.
Jedrek69
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 28, 2006 10:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki program do protokołowania pomiarów?

0
Post autor: Jedrek69 »

trochę testuję te programy
na razie na plus protona - większa baza zabezpieczeń,
na plus pe5 - lepszy generator w protokole z izolacji obwodów
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 995
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki program do protokołowania pomiarów?

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,

Dziękuję za pozytywne opinie.
Jedrek69 pisze:pe5 - lepszy generator w protokole z izolacji obwodów
Generalnie izolację się mierzy a nie generuję :)
Warto jednak wiedzieć, że "generator" PROTON+ ma jeszcze funkcje, których nie widać:
1. Czyli można używać Ctrl+1 oraz Ctrl+3 aby wygenerować wartości bez użycia myszki.
2. Dodatkowo można wpisać w pierwszej kolumnie dowolną wartość i wówczas użyć generator. Jeżeli w opcjach włączona jest funkcja "wykorzystaj pierwszą kolumnę jako wartość bazową", wartość ta zostanie wykorzystana do wygenerowania wyniku.

Pozdrawiam,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
Awatar użytkownika
Cezar100
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 238
Rejestracja: śr sie 13, 2003 20:05
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki program do protokołowania pomiarów?

0
Post autor: Cezar100 »

Dodam jeszcze, że jak pojawia się aktualizacja Protona (rozszerzenie funkcjonalności) , to nie kosztuje 50% wartości całego programu ( jak praktykują inni ) tylko o wiele mniej.

Oczywiście bieżące aktualizacje są bezpłatne.
destylates
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 157
Rejestracja: pn lut 16, 2009 10:34
Lokalizacja: świebodzice

Re: Jaki program do protokołowania pomiarów?

0
Post autor: destylates »

Jedrek69 pisze:sonel pe 5 czy proton+ ?

ściągnąłem oba dema i nie widzę wielkiej różnicy
na obydwu pracuje się podobnie, do tej pory pisałem protokoły w excelu,
czy obie firmy udostępniają jakąś większą bazę zabezpieczeń, urządzeń, niż te które są w demach?
Mam PE5 i na dużą bazę zabezpieczeń nie masz co liczyć. Panowie producenci programu zapomnieli, że istnieje cos takiego jak wyłączniki mocy ( z wieloma różnymi nastawami). Jest kreator zabezpieczeń i charakterystyk, ale płacąc taka kasę za program baza powinna być porządna - bo same tabelki wyliczające wyniki to można sobie z excelu zrobić.
ODPOWIEDZ