Czy kompensować moc bierną podczas podczas pracy generatora?

Forum porusza kwestie związane z zachowaniem jakości oraz problemy eksploatacyjne przy złej jakości energii elektrycznej
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
eres
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 28, 2008 22:06
Lokalizacja: Siemień

Czy kompensować moc bierną podczas podczas pracy generatora?

0
Post autor: eres »

Witam.
Co koledzy doradzą w kwestii kompensacji mocy biernej podczas pracy zakładu z awaryjnego źródła zasilania czyli z generatora pradotwórczego?
Podczas "normalnej" pracy wiadomo tg fi poniżej 0,4 - wymóg ZE, jeżeli nie opłaty z tym związane.
Praca awaryjna? Czy kompensować podczas pracy generatora 100kvar/0,4kV?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
mar_cik
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 10:53

Re: Czy kompensować moc bierną podczas podczas pracy generatora?

0
Post autor: mar_cik »

Wprawdzie większość producentów buduje generatory dla poprawnej pracy z cos fi 0,8 (dane znamionowe), ale poprawa cos fi przy tym samym obciążeniu mocą czynną to mniejsze zużycie paliwa.
wiktor1985
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 18, 2008 8:39
Lokalizacja: Wierzchosławice

Re: Czy kompensować moc bierną podczas podczas pracy generatora?

0
Post autor: wiktor1985 »

Z tego co czytałem w Poradniku Projektanta Elektryka to nie zaleca się kompensacji mocy biernej w układzie zasilanym z ZSE.Tak zalecają producenci baterii, gdyż miękkie źródło jakim jest ZSE może spowodować przedwczesne zużycie baterii.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ