Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

Na tym forum poruszamy tematy związane z projektowaniem, eksploatacją oraz sprawdzaniem oświetlenia
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
kkas12
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3871
Rejestracja: pn lis 17, 2003 10:23
Lokalizacja: Oborniki Śl

Re: Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

0
Post autor: kkas12 »

Witam!

Nikt cię Wojtusiu do niczego nie zmusza ani nie zakazuje. Chyba, że produkowałeś tradycyjne żarówki, dziś nazywane (słusznie) mini grzejnikami.
Ale zawsze możesz:
-wyjechać na wycieczkę turystyczno-zaopatrzeniową,
-siedzieć po ciemku,
-emigrować na Madagaskar.
Wszystko oczywiście w ramach protestu.

Nie rozumiem również owego obnażania stanu emocjonalnego. Wszak forum nie powinno być areną takiego ekshibicjonizmu. Chyba, że jest to forma terapii jaką zalecił ci twój osobisty lekarz specjalista.
Ostatnio zmieniony wt paź 19, 2010 14:52 przez STANCA, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: z regulaminu; Przed wysłaniem proszę przeczytać jeszcze raz swój post: zastanowić się, czy na pewno właśnie to miał on zawierać; czy wypowiedż jest zrozumiała, czy kogoś nie obraża? Proszę pisać odpowiedzialnie, nie pod wpływem chwilowych emocji,
pozdrawiam
Krzysiek

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
thormann
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 136
Rejestracja: czw sty 03, 2008 23:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

0
Post autor: thormann »

No tak. Jak się o czymś rozmawia to trzeba wiedzieć o czym. Kolega @STANCA dał linka to należałoby przeczytać i dopiero wtedy dyskutować. Nie zgadzam się tak do końca z dyrektywą UE o czym wcześniej pisałem. Myślę jednak, że wyliczenia tam zawarte są prawdziwe. Swe twierdzenie opieram na własnych wyliczeniach dotyczących mojego mieszkania. Oszczędność 20% jest w zasięgu naszej ręki. W moim przypadku to 17 zł miesięcznie.
Co do źródeł energooszczędnych i ich trwałości to wiemy jak jest. Te najtańsze nie trzymają parametrów opisanych przez producentów i ich trwałość jest niska. Mnie nie za bardzo to przeszkadza. Wydałem 3zł od sztuki za jakieś badziewie i od kilku lat mam za darmo nowe 18 watowe źródła energooszczędne. Na opakowaniu producent napisał 2000h świecenia. Oczywiście żarówki padają zdecydowanie szybciej. To ja biorę paragonik do ręki i reklamuję u sprzedawcy. Bez problemu dostaję nowe lub zwrot gotówki. W ten sam sposób od kilku już lat mam czajnik bezprzewodowy na gwarancji, bo nikt tego nie naprawia tylko wymienia na nowy. No, a jak podniosą jakość to będzie się bez problemu opłacało stosować źródła energooszczędne, choć nie wszędzie. Przykłady podałem wcześniej

Ograniczenie zużycia energii, to ograniczenie jej produkcji, a co za tym idzie zmniejszenie degradacji środowiska. Wielokierunkowe działania proekologiczne pomogą odsunąć w czasie zagładę naszej planety i danie szansy naszym potomkom. Oczywiście możemy egoistycznie powiedzieć, że co to nas obchodzi. Nie dożyjemy tych czasów.

Włodarze UE, w tym także ci których tam delegowaliśmy dostrzegli problem i próbują ustanowić prawo które zmniejszy degradację środowiska. Stąd wspieranie energii odnawialnej, ekspansywna gospodarka leśna itd. Niestety w wielu przypadkach prawo jest niedoskonałe i powstałe luki dają możliwość wszelkiej maści kombinatorom na jego omijanie. Stąd "grzejniki" itp.
michal_ihe24
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 31, 2010 8:59

Re: Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

0
Post autor: michal_ihe24 »

Z doświadczenia mogę powiedzieć,że wyliczenia jakie zawarły się w unijnej dyrektywie są jak najbardziej słuszne i powinniśmy się do niej zastosować.Dzięki temu wszyscy będziemy mogli nieco zaoszczędzić.
tomek_gora7@o2.pl

Re: Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

0
Post autor: tomek_gora7@o2.pl »

Szkoda, że ta zmiana źródeł światła nie dotyczyła również żarówek samochodowych. Może by się tak nie paliły ;):):)
andy1221
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 13, 2013 8:28
Kontakt:

Re: Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

0
Post autor: andy1221 »

Jak zwykle Unia wpycha nos do spraw zwykłych mieszkańców. Sam wiem lepiej co jest dla mnie oszczędne, nie potrzebuję rad Unii.
:-)
Awatar użytkownika
specjalista
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 52
Rejestracja: wt lip 29, 2003 3:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

0
Post autor: specjalista »

@andy1221

Nie może być jak by to było gdyby człowiek sam mógł decydować o tym co mu lepiej smakuje a przy czym woli czytać książkę (już nie mówiąc o tym żeby czytał jakąś pozycję niepoprawną politycznie) To jest niedopuszczalne żeby samemu zdecydować która Kobieta jest ewentualną kandydatką na Żonę a która nie, dlatego mędrcy nasi umiłowani muszą opracować wzorcowy model urody i zagwarantować żeby wszyscy go spełniali.

"...Konstytucja UE
1. Wszyscy obywatele muszą być szczęśliwi
2. Za brak szczęścia grozi odpowiedzialność karna od 1 roku do 25 lat..."

Witamy w nowym wspaniałym świecie :)
/... z rególy to co widzisz znacznie odbiega od tego co chciałbys zobaczyć.../
Romuald_Elektryk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 39
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 15:06
Kontakt:

Re: Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

0
Post autor: Romuald_Elektryk »

sprawa dotyczy nie tylko UE ale i naszego parlamentu. Wszystko musi być definiowane i musi istnieć odpowiednia podstawa prawna , najlepiej ustawa
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Nowa dyrektywa UE dotycząca źródeł światła

0
Post autor: Simcode »

Tu jest link do filmu co rozjaśni nieco niektóry jak są nabijani w butelkę.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
ODPOWIEDZ