Zailanie awaryjne z agregatu i problem z pracą UPSa

Prostowniki, zasilacze, przetwornice, falowniki, stabilizatory oraz pozostałe urządzenia elektroniczno-energetyczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
jakkla
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 05, 2007 7:17
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Zailanie awaryjne z agregatu i problem z pracą UPSa

0
Post autor: jakkla »

Witam.

Też miałem identyczny problem. Tani agredat prądotwórczy 2kW zasilający dwa małe serwery + 2 komputery + 2 faxy z drukarkami laserowymi (ważne bo grzałki !) oraz centralka telefoniczna. Wszystkie komputery miały UPSy. Serwery (to duże słowo, po prostu wydajniesze komputery, chodzi o funkcję) były zasilane przez UPS offline. I to on ciągle "wachlował".

Rozwiązanie jest bardzo proste!

Dołączyć obciążenie rezystancyjne (np. żarówki , ja tak zrobiłem bo były pod ręką) stanowiące ok 20 - 30% mocy agregatu. Wielkość tego balastowego obciążenia należy dobrać doświadczalnie.

Rozwiązanie sprawdzone praktycznie przeze mnie w sytuacji planowanego wyłaczenia zasilania przez ZE. Agregat pracował 8 godzin. UPSy zachowywały się spokojnie a mała firma mogła, obsługiwać klientów. Działała strona WWW i serwer bazodanowy, zamówienia spływały, działały telefony. Tylko kawy nie można było zrobić. Za mała moc agregatu!

Ps.
1.Opowieści o drogich agregatach prądotwórczych ze stabilizacją napięcia można sobie w bajki włożyć. To nie pomoże, a kasa wycieknie, choć może trzeba popierać wzrost gospodarczy. Tylko beze mnie!
2. Jeżeli będą zainteresowani przedstawię podkład teoretyczny. Problem nie tkwi w UPSach tylko w zasilaczach komputerowych!

Pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
ODPOWIEDZ