Domofon z zamkiem szyfrowym

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 926
Rejestracja: czw lip 24, 2003 22:18
Lokalizacja: Milanówek

Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: Sylwester »

Witam,

Czy macie koledzy jakieś doświadczenia jeśli chodzi o domofony z zamkiem szyfrowym . Taki domofon chciałem zainstalować w domku jednorodzinnym , którego lokatorzy wchodziliby na kod do swojej posesji a także mogli by wpuszczać gości za pomocą przycisku w unifonie . Korzystałem oczywiście z wyszukiwarki ale dla mnie najcenniejsze są porady i doświadczenia kolegów o zastosowanych domofonach z kodem szyfrowym.

Pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
kszynioo
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 18, 2009 8:37
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: kszynioo »

Witam

A może kolego system alarmowy z kontrolą dostępu? np: oparty na"integrze"?
Podpinasz sie SA pod elektrozaczep, czytnik montujesz tuż obok bramy i albo otwierasz unifonem albo kodem albo kartą lub brelokiem.

P.S. Tylko zestaw domofonu z eletrozaczepem NC, podanie +12V otwiera
comtelrad
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 23, 2009 5:57
Lokalizacja: Malbork

Re: Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: comtelrad »

System domofonowy Laskomexa możesz wchodzić na kod, na brylok, lub otwierać unifonem. Lub zwykły analogowy system domofonowy + szyfrator np. firmy Roger - spinasz to razem i masz tak jak chciałeś.
pozdrawiam
elplum
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 143
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:53
Lokalizacja: Ciecierzyn
Kontakt:

Re: Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: elplum »

Bardziej rozbudowany jest zestaw Urmetu, niestety dużo droższy od laskomeksu, ale laskomeks tez daje rade, zakładałem ostatnio w/w firme w bloku, 1 wejscie nadrzędne, 7 podrzędnych i jest ok. Otwieranie jest z unifonu, pastylka lub kodem mieszkańca.
j.zap
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 341
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 7:11
Lokalizacja: kraków

Re: Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: j.zap »

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 926
Rejestracja: czw lip 24, 2003 22:18
Lokalizacja: Milanówek

Re: Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: Sylwester »

Witam
Kupiłem domofon u najbliższego producenta . W ten sposób zabezpieczyłem się w przypadku kłopotów związanych z eksploatacją . Sprawdzą , wymienią co trzeba . Firma Fim-Pro . Dotychczas wszystko ładnie działa , wszyscy są zadowoleni.
grosiu24
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 11:16
Lokalizacja: wrocław

Re: Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: grosiu24 »

Witam.Mój problem z domofonem polega na tym że co jakiś czas się "wygasza" tzn przestaje działać. Trzeba wtedy zrobić mu restart, przez wyciągnięcie i włożenie zasilacza z gniazdka i się uruchamia ponownie dając sygnał.I po jakimś czasie ( przynajmniej raz na dzień/dwa) powtórka z rozrywki.
Co może być przyczyną bo nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Elektro-Serwis
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 267
Rejestracja: pn lip 28, 2003 10:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: Elektro-Serwis »

grosiu24 pisze:Witam.Mój problem z domofonem polega na tym że co jakiś czas się "wygasza" tzn przestaje działać. Trzeba wtedy zrobić mu restart, przez wyciągnięcie i włożenie zasilacza z gniazdka i się uruchamia ponownie dając sygnał.I po jakimś czasie ( przynajmniej raz na dzień/dwa) powtórka z rozrywki.
Co może być przyczyną bo nie mam pojęcia.
Ja odpowiem trywialnie , trzeba zdemontować i zawieź do naprawy do producenta .
Bo tu nikt Ci nie odpowie na tak zadane pytanie inaczej bo to nie elektroda :-)
Pozdrawiam DareckY
m-blue
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 11, 2011 16:23
Lokalizacja: śląsk

Re: Domofon z zamkiem szyfrowym

0
Post autor: m-blue »

Witam,
ja zwykle przy takiej potrzebie instaluję obok domofonu, czy tam poniżej zamek szyfrowy rogera:) wiadomo nie każdy chce osobne urządzenie, ale przeważnie nie mam z tym problemów. fajnym rozwiązaniem jest też domofon slicana pod centralę telefoniczną, chociaż akurat modułu z klawiaturą nie instalowałem, bo jakoś nie widzę że ktoś wpadnie co wciskać i jak bez pisemnej instrukcji..
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ