Rejestrator na 16 kamer

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
roark
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 26, 2009 10:44
Lokalizacja: olsztyn

Rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: roark »

Witam.

Montuję system monitoringu i poszukuję dobrego rejestratora na 16 kamer. Wstępnie wybrałem RC-16400/DVD ze zwględu na szereg funkcji, powiem szczerze, bo w tym temacie niewiele wiem.

Co możecie mi powiedzieć na jego temat, czy funkcje typu zrzuty klatek, nagrań na nagrywarkę bądź napęd usb, skokowe wyszukiwanie, detekcja ruchu są rzeczywiście przydatne? Prędkość zapisu, w porównaniu z innymi też dobra.

Co myślicie?

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
roberto
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 642
Rejestracja: wt lis 06, 2007 12:17
Lokalizacja: Gdańsk

Re: rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: roberto »

Proponuje rejestrator z najnowszą metodą kompresji H.264
roberto
roark
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 26, 2009 10:44
Lokalizacja: olsztyn

Re: rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: roark »

A co to oznacza w praktyce? Niebardzo się na tym znam. a co możesz mi powiedzieć na temat rejestratora RC-16400? Słyszałem pochlebne opinie, ale wolę zapytać kogoś, kto jest mocniejszy w tym temacie. Jakie są jego mocne i słabe strony?
DAVICOM
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 104
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: DAVICOM »

Witam
Z praktyki to na ok 40 instalacji CCTV trafił się jeden zawzięty co przeglądał wszystkie zapisy ze wszystkich kamer. Jeżeli na obiekcie jest świadomy użytkownik to skorzysta ze wszystkich opcji. Szczególnie szybko o nich sobie przypomni po np. kradzieży mienia. Pracownicy też po miesiącu przestaną zwracać na to uwagę.
Zajrzyj tu [url]http://xxxxxxx-reklama-ingerencja%20moderatora[/url] polecam serię TD fajnista zabawka.
Rejestrator to 2/5 sukcesu - bardzo ważne są kamery czyli to co przy odczycie zapisanych zdarzeń będzie potem można zobaczyć. 1/5 to okablowanie tu nie żałuj kasy to nie będzie np w trzeci roku eksploatacji problemów. Złącza zaciskane lub lutowane. Pewniejsze.

Pozdrawiam
Jendrek
________________________________________________
Zmiana czasu - marny pomysł nawet kawa nie pomaga.
Ostatnio zmieniony śr sty 12, 2011 17:07 przez STANCA, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Z regulaminu forum: Czego robić nie wolno? * Na forum ISE.pl nie wolno reklamować przedsięwzięć komercyjnych, aukcji, serwisów oraz stron internetowych.
Awatar użytkownika
roberto
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 642
Rejestracja: wt lis 06, 2007 12:17
Lokalizacja: Gdańsk

Re: rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: roberto »

DAVICOM pisze:Witam
Jeżeli na obiekcie jest świadomy użytkownik to skorzysta ze wszystkich opcji. Szczególnie szybko o nich sobie przypomni po np. kradzieży mienia.
Oczywiście kamery dobre - jak najbardziej - ale zgodnie z powyższym cytatem kol. Davicom - trzeba sobie zadać pytanie: czy stawiamy system i zostawiamy go - niech sobie sam radzi, czy też jest "świadomy użytkownik" w obiekcie, który dba o całe CCTV - bardzo nam /instalatorom/ pomoże "w razie czegoś".

Pytanie do rozważenia
roberto
DAVICOM
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 104
Rejestracja: wt sty 06, 2009 12:47
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: DAVICOM »

Jest spora liczba userów traktujących system na zasadzie 'mam monitoring to nic nie ukradną' (niektórzy nawet wyłączaja po jakimś czasie zapis na dysku) jest to raczej trudny typ klienta do stałej współpracy. Jeżeli ma do wydania 1,5tys. zł na 4 kamery to zapraszamy do marketu. Jeżeli system ma postawione konkretne wymagania to z reguły jest to kompromis cena -jakość. To drugie z praktycznie zawsze wygrywa. Klient uświadomiony kupuje rozwiązanie a nie cenę. Preferujemy raczej stałą opiekę posprzedażną - to daje bardzo dobre efekty dla obu stron. Rzadko zdarza się klient 'jednostrzałowiec' ale to też klient. Czasami klient jest jak nasz najbardziej popularny system operacyjny w kompach - wydaje mu się, że wie lepiej. Zgodnie z tą regułą dajmy mu szansę - niech podziała. Robi się wtedy zgodnie z normami i częściowo pod jego życzenie. Nasza d...a musi być od tej strony zabezpieczona. Pomiary i dokumentacja po wykonawcza obowiązkowe.
Dużo by pisać.

Pozdrawiam
Jendrek
_______________________________
A spać się chce. Szarówa za oknem.
alfaam
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 226
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 20:51
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: alfaam »

Polecam tego TD 2316M nowość na rynku, przyjazny w obsłudze dla klienta i instalatora, dobra praca w sieci.
cinou
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 12, 2011 13:27

Re: Rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: cinou »

Mogę tez polecić przyjrzeniu się producentowi rejestratorów BCS. Są niedrogie i w miarę rześkie rejestratory.
alteR10ego
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 25
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 21:35
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: alteR10ego »

Bierz pod uwagę:
Ilość ramek na sekundę (dla wszystkich kamer w największej rozdzielczości!).
Jakość wyjścia monitorowego.
Ilość i rodzaj dysków (robią cenę).
Do detekcji ruchu nie mam przekonania, ale może w jakimś nieuczęszczanym garażu ma sens?

-----
roark pisze:Co możecie mi powiedzieć na jego temat, czy funkcje typu zrzuty klatek, nagrań na nagrywarkę bądź napęd usb, skokowe wyszukiwanie, detekcja ruchu są rzeczywiście przydatne?
Prędkość zapisu, w porównaniu z innymi też dobra.
Adamoo
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 13:09

Re: Rejestrator na 16 kamer

0
Post autor: Adamoo »

Jako system monitoringu oraz rejestrator bardzo dobrze spisują się urządzenia firmy Synology - warto przejrzeć ich ofertę.
ODPOWIEDZ