Autocad - Jak organizować pracę kreślarza

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Darom
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1094
Rejestracja: sob maja 28, 2005 11:41
Lokalizacja: Łódź

Autocad - Jak organizować pracę kreślarza

0
Post autor: Darom »

Witam

Mam takie - może trochę niestandardowe pytanie. Nie wiem czy w dobrym dziale.
Właściwie tytuł powinien brzmieć "Jak organizować ZDALNĄ pracę kreślarza".

Ostatnio miałem sporo projektów. Były to duże obiekty i wymagały wykonania sporej ilości rysunków. Zacząłem się wspomagać i podzlecać wykonywanie części rysunków. Wykonawcami były osoby młode - praca zdalna.

I powiem, że nie jestem zadowolony z efektów. Kiedyś przez pewien czas zdarzyło mi się pracować w pracowni projektowej. Było tam kilku kreślarzy, którzy w autocadzie rysowali co im projektanci zlecili. Wszyscy praktycznie byli w jednym pokoju, albo w pokoju obok wiec nie było problemów z ustalaniem co i jak ma być narysowane i na bieżąco można było spojrzeć co się dzieje.

Powiem szczerze przy podzlecaniu zdalnym (jak ktoś jest na drugim krańcu Polski albo i jeszcze dalej) to nie bardzo są możliwości aby coś ustalić, coś zweryfikować. Wielokrotnie dochodziło do tego, że machnąłem ręką i sam rysowałem, albo poprawiałem.

Czy macie koledzy jakieś doświadczenia w tym zakresie?

pzdr
-DAREK-
谦虚 使 人 进步

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Pawel
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 540
Rejestracja: wt sie 12, 2003 9:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Autocad - Jak organizować pracę kreślarza

0
Post autor: Pawel »

W moim przypadku taka w pełni praca zdalna sie nie sprawdza. Zalezy jak ktos jest zaawansowany w kreśleniu i w wiedzy. Praktycznie wszystko trzeba wyłozyć twarzą - w twarz. Przy kazdym zleceniu przynajmniej kilka spotkań - bo potem dużo poprawiania. Początki ciężkie :-), a potem też dużo nie lepiej bo jak pierwszy projekt w miare samodzielnie wykreśli to zaczyna sie wydawać, że projektant "całą gębą". Trudno znaleźść kogoś kto ma pojęcie o elektryce i kreśleniu w cadzie!
zal46
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 29, 2003 15:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Autocad - Jak organizować pracę kreślarza

0
Post autor: zal46 »

Problem polega na tym aby wykonawca rysunków znał temat.
Ja wykonuje rysunki schematów elektrycznych od 15 lat w CAD i mam obszerną baze elementów, do tej pory nie miałem żadnych zastrzeżeń ze strony zleceniofawcy.W
Wszystkie schematy są identyczne co do rozmiaru, formy itp.Mogę przesłać Ci schematy do obejrzenia, możemy nawiązać współprace.
zygmunt
kamyl55
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 0:08
Lokalizacja: Janowice Wielkie

Re: Autocad - Jak organizować pracę kreślarza

0
Post autor: kamyl55 »

Witam.

Wykonuję projekty instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych. Jeśli chcesz wykonać rysunki w CAD - zapraszam do współpracy.

E-mail: elektrokam@o2.pl
Tel. 0-512-182-336
PiotrS84
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 18, 2011 14:50

Re: Autocad - Jak organizować pracę kreślarza

0
Post autor: PiotrS84 »

witam

nawet jeśli kreslarz jest na drugim końcu kraju to i tak musi ci przesłać do oceny to co zrobił a ty albo przez gg lub skypa piszesz lub mówisz co jest nie tak i co ma poprawić
minus takiego systemu to co mu podzlecasz zawsze może byc zastosowane u konkurencji ale takie ryzyko jest zawsze

a co do płatności eech to według uznania kwota ustalona, mała zaliczka
efekt pracy kreslarza minus twój czas poswiecony na korygowanie i tłumaczenie błędów za ten czas potrącasz z wynagrodzenia kreślarza jesli były poważne

ale to zależy czy kreślarz jest związany z budownictwem czy tylko od przypadku do przypadku
najlepiej jesli w/w kreslarz jest z tego samego miasta lub okolic

jeśli szukasz pomocy
asystenta elektryka 4 lata doswiadczenia w projektowaniu sieci nn SN WN napowietrzne i kablowe, stacje trafo, sygnalizacja świetlna drogowa
pisz
piotrc3335@o2.pl
AndrzejJan
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 55
Rejestracja: pt gru 31, 2010 17:53
Lokalizacja: Muchobór Mały

Re: Autocad - Jak organizować pracę kreślarza

0
Post autor: AndrzejJan »

Zauważyłem, że jeśli rysuję szkic ręcznie, to szybciej idzie mi narysować w acad. Pojęcie kreślarza to już przeżytek, raczej asystent, a wtedy nie może to być kopista tylko osobnik twórczy. Jeśli jest dużo tematów to trzeba dobrać tak ludzi by umieli samodzielnie i NADZOROWAĆ szczegółowo.
Miałem na budowie projektantkę, która zlecała rysunki instalacji poszczególnych kondygnacji studentom(każda kondygnacja inny)by zyskać na czasie. Nie wiem jak, ale dokumentacja uzyskała pozw na budowę i dopiero jak budowałem to okazywało się piętra z sobą nie "grają" (piony w różnych szachtach)(Sztandarowy bydynek kultury- 9 poziomów, widownia, zapadnie i różne cuda). Obiekt działa i "bucy".
felis
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 107
Rejestracja: pn cze 01, 2009 20:45
Lokalizacja: Polska

Re: Autocad - Jak organizować pracę kreślarza

0
Post autor: felis »

Witam

Jak dla mnie trochę rzeczy jest tutaj pomieszane.

Schemat elektryczny to jedna rzecz, można to zrobić na odległość i jest ok. Tutaj wszystko polega na tym aby przesłać do osoby wykonującej wszystkie informacje.

Jeśli mówimy o osobie która w CAD ma narysować w jaki sposób będzie biegł kabel w budynku (kanały itp.) to już sytuacja inaczej wygląda. Łatwiej jest jak osoba jest na miejscu.
ODPOWIEDZ