Naprawa bezpieczników drutem i jego prawidłowy dobór- tabela

Projektowanie, budowa i eksploatacja urządzeń, maszyn, sieci i instalacji elektroenergetycznych
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
abmeiz
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 20, 2003 19:40
Lokalizacja: Opole

Naprawa bezpieczników drutem i jego prawidłowy dobór- tabela

0
Post autor: abmeiz »

Dziękuję za życzenia, ja już jestem emerytem, ale teraz są inne czasy, pracowałem w ruchu ciągłym - Święta nie święta, tak kiedyś było. Zaczynałem pracować od 17 roku w 1971 roku, gdzie przewód 0 był biały według obowiązujących przepisów, ale kryzys z tymi bezpiecznikami był w latach 80, ale to stare dzieje - sam nie wiem po co to piszę ,bo teraz to jest nie do niepomyślenia że się kiedyś pracowało z próbówką zrobioną własnoręcznie z 2 żarówek 25W i induktorem na korbkę w ruchu ciągłym na produkcji w linii technologicznej.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 481
Rejestracja: pn mar 03, 2008 22:24
Lokalizacja: Suwałki

Naprawa bezpieczników drutem i jego prawidłowy dobór- tabela

0
Post autor: e-sparks »

Na zachodzie wciąż są w użyciu bezpieczniki, w których element "prądoczuły" stanowi goły drut.
Do dziś można kupić taki kalibrowany drut: [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Załączniki
pifco_fusewire_card_red_white.jpg
pifco_fusewire_card_red_white.jpg (135.98 KiB) Przejrzano 1742 razy
"Zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej" - śpiewał kiedyś o Was Sokół.
Pozdrawiam, Wiesław
Awatar użytkownika
paul0
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 455
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 0:02
Lokalizacja: TYCHY

Naprawa bezpieczników drutem i jego prawidłowy dobór- tabela

0
Post autor: paul0 »

Znam ten drut. Jest to popularne w UK i prawdopodobnie w innych krajach, obecnie od tego się odchodzi gdyż taki bezpiecznik "powietrzny" ma mały prąd wyłączalny a i jak zadziała ten bezpiecznik to ludzie nieraz zamiast poszukać przyczyny to daja grubszy drut albo inny drut jaki mają pod ręką.
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Naprawa bezpieczników drutem i jego prawidłowy dobór- tabela

0
Post autor: Simcode »

Ja zaczynałem w 68 roku jako dzieciak, pomagałem ojcu elektrykowi na budowach rozwijałem kable, latałem po narzędzia etc. Od 76 jako elektryk na kopalni ( powierzchnia )w ruchu zakładu.
e-sparks pisze: ndz gru 29, 2019 21:11 Na zachodzie wciąż są w użyciu bezpieczniki, w których element "prądoczuły" stanowi goły drut.
Do dziś można kupić taki kalibrowany drut:
Też je znam, ale jest jedna różnica. Te podstawy bezpiecznikowe ( nożowe) i sam drut jest do tego przystosowany tam nie ma piasku. Po za tym my ciągle mamy mentalność że co zachodnie to było lepsze . A z mojego punktu widzenia Anglia lat 70 w pewnych obszarach była bardziej zacofana niż Polska.
abmeiz pisze: ndz gru 29, 2019 15:43 sam nie wiem po co to piszę ,bo teraz to jest nie do niepomyślenia że się kiedyś pracowało z próbówką zrobioną własnoręcznie z 2 żarówek 25W i induktorem na korbkę w ruchu ciągłym na produkcji w linii technologicznej.
I bardzo dobrze że kolega pisze to jest nasze życie którego nam nikt nie odbierze. Ale powiem tak że nie miałem nigdy takich wynalazków jak te żarówki.Co nie znaczy że takowych elektryków nie spotykałem . Uznawałem ich za 3 ligę w tym zawodzie. W zakładzie w który zaczynałem jak mnie dopuścili po 3 latach terminowania do samodzielnego elektryka dali wszystkie potrzebne narzędzia i wskaźnik analogowy ( gruszka) . Później pojawiły się wersje prostokątne w latach 70. No i Lavo 1 dostał przodowy. Nie potrafię znaleźć ich w internecie . Ale drutów nigdy nie tkałem bezmyślnie.
ODPOWIEDZ