Który CAD wybrać WSCad czy ELCad?

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Vincent
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 06, 2004 22:33
Lokalizacja: Puławy

Który CAD wybrać WSCad czy ELCad?

0
Post autor: Vincent »

Witam kolegów elektryków!
W tym roku otrzymałem zgodę dyrektora na zakup CADa do projektowania elektrycznego i automatyki. Z powodów finansowych możemy rozpatrywać tylko dwa programy: WSCad 5 i ELCad 7.
Bardzo proszę kolegów którzy pracowali z tymi programami o opinie i rade co kupić?
Do tej pory radziliśmy sobie z kolegą za pomocą darmowego PCSchematic i Autocada.
Pozdrawiam
Piotrek

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Gandalf4
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 05, 2010 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Który CAD wybrać WSCad czy ELCad?

0
Post autor: Gandalf4 »

Witam

A ja polecam nowy See Electrical V5, który jest dostępny od marca tego roku. Jest dużo lepszy od poprzedniej wersji, proste generowanie zacisków, tworzenie nowych symboli, w porównaniu do WSCAD na pierwszy rzut oka jest na pewno dużo prostszy w obsłudze, ale niestety See Electrical jest około o 1/3 droższy od WSCAD'a.

Pozdrawiam
Elektro_KCH
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 35
Rejestracja: śr kwie 21, 2010 14:13

Re: Który CAD wybrać WSCad czy ELCad?

0
Post autor: Elektro_KCH »

Pracowałem z WSCad. Jak dla mnie był męczący. Jak zapomniałeś tego śmiesznego kluczyka usb do odblokowania programu, to za wiele nie zdziałałeś. Poza tym dużo czasu zajeło mi opanowanie go w porównaniu do typowych programów Cad. Pomysł dobry ale ja raczej sprawdzę dwa pozostałe, które tu wymieniacie.
pozdrawiam
Karol
ODPOWIEDZ