Oświetlenie Elewacji Koscioła.

Na tym forum poruszamy tematy związane z projektowaniem, eksploatacją oraz sprawdzaniem oświetlenia
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
j.zap
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 341
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 7:11
Lokalizacja: kraków

Re: Oświetlenie Elewacji Koscioła.

0
Post autor: j.zap »

w Krakowie można pooglądać sporo kościołów oświetlony z oświetlenia ulicznego (liczniki niekonieczne)

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Re: Oświetlenie Elewacji Koscioła.

0
Post autor: STANCA »

Tu jest lekcja w której bierze udział konserwator zabytków :D ;

Nowe oświetlenie gliwickiej wieży kosztowało około miliona złotych i może podświetlać ją w różnych kolorach. Dlaczego więc zabytek w nocy świeci tylko na biało? Bo według wojewódzkiego konserwatora zabytków inne barwy nie pasują do "przeszłości historycznej miejsca".
czytaj więcej
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

tak więc jest jeszcze jedna osoba do ustalenia co gdzie i jak?
STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe
Awatar użytkownika
piotrp
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 885
Rejestracja: wt sie 02, 2005 13:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Oświetlenie Elewacji Koscioła.

0
Post autor: piotrp »

Witam

Normalną sprawą jest że jeżeli obiekt, tu akurat obiekt do działalności religijnej jest pod ochroną konserwatora to trzeba takie uzgodnienie mieć. To jak konserwator wpłynie na wygląd iluminacji to i sam Najjaśniejszy nie poradzi :) Sam konserwator jest panem i władcą.
Pozdrawiam Piotrek
AWIk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 26, 2006 11:35
Lokalizacja: Juszkowo

Re: Oświetlenie Elewacji Koscioła.

0
Post autor: AWIk »

W dużych hurtowniach z oświelteniem pracują ludzie, którzy potrafią doradzić, zaprojektować, dogadać z producentem wypożyczenie opraw. I to zazwyczaj za darmo. Wiem, bo jeszcze niedawno pracowałem jako taki doradca.
ZBYNIO
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1140
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:19
Lokalizacja: Stolica i okolica

Re: Oświetlenie Elewacji Koscioła.

0
Post autor: ZBYNIO »

Witam Kolegów
Dziękuje za cenne rady. Z niektórych napewno skorzystam,szczególnie postaram sie wypozyczyc lampy,i zrobic próbe,z konserwatorem tez musze sie skontaktowac,zeby miec jasnosc z jego strony. Obok tego koscioła,a własciwie,to tuż przy nim rosną dwie stare topole,tez nie do ,,ruszenia",jedynie troszke ,,przystrzyc" je mozna,na to zgoda jest,ale utrudnia to bardzo robote. Zgoda jest też na oswietlenie-tak mnie zapewniono. Ogólnie temat jest trudny,ale ciekawy,i zamierzam go ,,łyknąc" :D

P.S.
Podsyłajcie jeszcze pomysły,jesli ktoś może.
"Zewnętrzne nieochędóstwo jest oznaką wewnętrznego nieładu" - Św. Augustyn
Użytkownik został zablokowany za niestosowanie się do regulaminu.
mlautomatyk
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 01, 2013 11:42

Oświetlenie Elewacji Koscioła.

0
Post autor: mlautomatyk »

Witam, znacie może oprawy, które oświetlą sam krzyż na wieży kościoła, nie rozpraszając zbyt wiele światłą? montaż na wieży kościoła, pod rozpoczynającą się kopułą dachu. Proboszczowi chodzi o oświetlenie wyłącznie wieży i krzyża a nie całej okolicy.. Za cenne mądre rady dziekuję z góry, nibyfachowcom dziękuję również z góry.
Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 576
Rejestracja: śr lut 18, 2004 22:42
Lokalizacja: Pomorze

Oświetlenie Elewacji Koscioła.

0
Post autor: Bogdankiz »

Hi

Do oświetlenia wieży nie trzeba zbyt mocnego światła ponieważ sama wieża ma sporą powierzchnię która dobrze odbije światło, gorzej z krzyżem który ma mniejszą powierzchnię.

Na sam krzyż potrzeba oddzielnie więcej mocniejszego światła z dwóch stron, dla wieży więcej świateł dookoła.
Pozdrawiam Bogdan :)
ANGEFU
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 20, 2009 3:02
Lokalizacja: Zhongshan

Oświetlenie Elewacji Koscioła.

0
Post autor: ANGEFU »

ZBYNIO pisze: pt lip 02, 2010 21:21 Witam Kolegów.
Otrzymałem dzis zlecenie na oswietlenie elewacji zabytkowego koscioła o wysokosci około 25m. Zasilanie ma sie odbyc z linii oswietlenia ulicznego,a inwestorem jest gmina. Lampy maja byc usytuowane na trawniku,oraz dwie w kostce brukowej. Projekt zrobi mi znajomy projektant. Chciałbym zapytac czy którys z Kolegów moze mi polecic jakies zródła swiatła do zrealizowania tego zlecenia?
Możesz spróbować oświetlić listwami LED o dużej mocy -rzędu 50-80 Watt o wąskim kącie rozsyłu światła.
Czasami fajny efekt dale zastosowanie listwy RGB i sekwencyjnie zmieniające się kolory dają ciekawy efekt przy wysokiej elewacji.
Listwy można przymocować do ścian lub do kostki brukowej, wąski kąt świecenia rozpływał się będzie po ścianie aż do dachu.

Sam oświetliłem wieżę kościoła lampą LED o mocy 300Watt i kącie świecenia 10 stopni.
Ponieważ wieża miała ażurową, metalową konstrukcję źródło światła umieściłem centralnie pośrodku podstawy wieży, proboszcz zakochał się w tym oświetleniu bo wieża widoczna jest w sporej części miasta dzięki takiemu rozwiązaniu
ODPOWIEDZ