Kwiatki w instalacji

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
qadam12
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 59
Rejestracja: pn sty 31, 2011 20:38
Lokalizacja: Czarne

Re: Kwiatki w instalacji

0
Post autor: qadam12 »

zamiana źle podłączonych przewodów N i PE w gniazdku rozwiąże problem /prawdopodobnie/z TV.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Andrew_Sz
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 21, 2006 19:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kwiatki w instalacji

0
Post autor: Andrew_Sz »

qadam12 pisze:zamiana źle podłączonych przewodów N i PE w gniazdku rozwiąże problem /prawdopodobnie/z TV.
Jakby były takowe to może by pomogła...
Przecież autor postu napisał, że plazma "wisi" na starej, dwuprzewodowej instalacji z zerowaniem styków ochronnych. Co ma zatem zamieniać?
321
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 12, 2006 17:57
Lokalizacja: bobowa

Re: Kwiatki w instalacji

0
Post autor: 321 »

Witam,odbiornik typu TV plazma jest w II klasie ochronny a więc co koledzy w tym przypadku chcą podłączać do przewodu PE?Z mojej strony kolega nie bardzo sobie radzi z zaistniałą sytuacją i tematyką [RCD niesprawne i RCD wybija]Należy podejść do rozdzielnicy,rozpoznać obwody,wykonać prawidłowy podział TN-C [stara instalacja]i TN-S [nowa instalacja].Poinformować klienta o stanie instalacji by przy kolejnych "odświeżaniach"ścian systematycznie wymieniał przewody i dokonywał dalszego przechodzenia na układ TN-S.
Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 481
Rejestracja: pn mar 03, 2008 22:24
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kwiatki w instalacji

0
Post autor: e-sparks »

321 pisze:Witam,odbiornik typu TV plazma jest w II klasie ochronny a więc co koledzy w tym przypadku chcą podłączać do przewodu PE?
Szczerze mówiąc, to nie spotkałem jeszcze TV plazmowego, wykonanego w II klasie izolacji.....
"Zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej" - śpiewał kiedyś o Was Sokół.
Pozdrawiam, Wiesław
ODPOWIEDZ