Instalacja TV sat

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
20kolo
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 16:55

Instalacja TV sat

0
Post autor: 20kolo »

Witam Kolegów mam mały problem z instalacją SAT tzn, potrzebuje wykonać ją tak żeby można było w dwóch pokojach oglądać osobne kanały a w trzecim to co będzie na którymś z tamtych TV . wszystko w jakości HD czyli po 2 kabelki do każdego TV tylko teraz moje pytanie co będzie potrzebne do rozdziału sygnału ? bo z TV naziemną zwykła rozdzielacz za kilka zł i jest ok. z jednej anteny robimy 4 i mamy po problemie a jak to wygląda przy SAT
miłość jest jak elektryczność. Nie można jej zobaczyć, ale można ją poczuć"

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
bodzioch
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 16, 2003 10:23
Lokalizacja: Małopolska

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: bodzioch »

Sygnału satelitarnego nie da się podzielić przez rozgałęźnik. Do niezależnego odbioru z różnych tunerów potrzebny jest osobny sygnał z konwertera lub multiswitscha. Więc jeśli masz dwa tunery wystarczy konwerter typu twin i po jednym kablu do tunerów. Jeśli masz dwa tunery z dwoma głowicami to konwerter cztero wyjściowy i po dwa kable do każdego z tunerów. Jeśli chodzi o oglądanie kanału z któregoś z tunerów to musisz mieć przede wszystkim tunery z modulatorem lub jeśli nie masz czegoś takiego to zewnętrzny modulator. Do tego kabel od tunera do miejsca gdzie możesz zesumować sygnał z tunera z sygnałem z anteny. Wyjście w tunerze lub modulatorze ustawiasz na jakiś wolny kanał i przy załączonym tunerze wszyscy oglądają wybrany kanał.
Awatar użytkownika
Elektro-Serwis
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 267
Rejestracja: pn lip 28, 2003 10:01
Lokalizacja: Łódź

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: Elektro-Serwis »

20kolo pisze:Witam Kolegów mam mały problem z instalacją SAT tzn, potrzebuje wykonać ją tak żeby można było w dwóch pokojach oglądać osobne kanały a w trzecim to co będzie na którymś z tamtych TV .
to da się zrobić , potrzebne są tylko kabelki od tunerów SAT albo HDMI jak ma być HD albo Scart dla jakości SD
20kolo pisze:wszystko w jakości HD czyli po 2 kabelki do każdego TV tylko teraz moje pytanie co będzie potrzebne do rozdziału sygnału ? bo z TV naziemną zwykła rozdzielacz za kilka zł i jest ok. z jednej anteny robimy 4 i mamy po problemie a jak to wygląda przy SAT
Jak opisał kolega
bodzioch pisze:Jeśli chodzi o oglądanie kanału z któregoś z tunerów to musisz mieć przede wszystkim tunery z modulatorem lub jeśli nie masz czegoś takiego to zewnętrzny modulator. Do tego kabel od tunera do miejsca gdzie możesz zesumować sygnał z tunera z sygnałem z anteny. Wyjście w tunerze lub modulatorze ustawiasz na jakiś wolny kanał i przy załączonym tunerze wszyscy oglądają wybrany kanał.
wszystko zależy od Ciebie co chcesz mieć
Pozdrawiam DareckY
Przemcio
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:58

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: Przemcio »

Witam
Kolego bodzioch , a co Kolega powie na to:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Da się rozdzielić sygnał z anteny SAT.
Pokoje mamy z głowy.

Podgląd na trzecim TV, hmm, to już raczej chyba tylko po euro.
Ale starczą tylko 2 ekranowane przewody do Video i Audio +
jakiś przełącznik sygnału AV w ramach monitoringu.

No chyba , że wynaleziono jeszcze coś ciekawszego bo sami wiecie , że łatwo wszystko teraz pokomplikować.

Pozdrawiam
P
bodzioch
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 16, 2003 10:23
Lokalizacja: Małopolska

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: bodzioch »

Kolego bodzioch , a co Kolega powie na to:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
To jest tylko rodzaj sumatora. Do tego urządzenia trzeba i tak doprowadzić tyle sygnałów z konwertera ile jest tunerów. Jedyną zaletą tego urządzenia jest to że można nim zesumować sygnał tv naziemnej.
Przemcio
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 19, 2011 12:58

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: Przemcio »

Do tego urządzenia trzeba i tak doprowadzić tyle sygnałów z konwertera ile jest tunerów.


To po co jest to urządzenie ? :D
Jeżeli Kolega twierdzi , że jeden konwerter przypada na jeden tuner to
owszem - kiedyś tak było i oczywiście można stosować to dalej.
Ale można też zastosować wspomnianą "centralkę".

Zastanawiam się tylko po co kontrolny podgląd w HD ale to już inna bajka.
Pozdrawiam
P.

BTW
Gdybym nie widział jak to działa w rzeczywistości to bym się nie wypowiadał.
Darom
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1094
Rejestracja: sob maja 28, 2005 11:41
Lokalizacja: Łódź

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: Darom »

Witam
Ta centralka to bardo pożyteczne urządzenie. Pozwala ona "dołożyć" sygnał z telewizji naziemnej /bądź modulatorów TV/ do sygnałów z TV-SAT gdy nie korzystamy z multiswitcha. Kolega Przemcio nie do końca więc wie co proponuje. Centralka może się przydać, jednak dwa konwertery TV-SAT/lub jeden twin/ będą potrzebne. Z jednego owszem też można oglądać dwa różne programy ale z tego samego transpondera (a właściwie z tego samego zakresu Hi/Lo- Hor/Ver ) po zastosowaniu odpowiedniego rozgałęźnika (a więc kicha).

Poza tym wszyscy dyskutanci nie przeczytali czego właściwie chce kol. 20kolo - chociażby o HD.

pzdr
-DAREK-
谦虚 使 人 进步
Awatar użytkownika
20kolo
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 16:55

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: 20kolo »

Kolego "Darom" diekuje za konkretną wypowiedz teraz tylko jak bys mi powiedziałco konkretnie bede potrzebować bo widze ze TV sat to twój konik a ja pierwszy raz sie podjołem podłączenia czegoś takiego zawsze tylko instalacja elektryczna ,baypass, alarm,nieraz troche automatylki dla bogatszych :) a SAT kolega zakładał ale wyjechał i zostałem an lodzie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
miłość jest jak elektryczność. Nie można jej zobaczyć, ale można ją poczuć"
Awatar użytkownika
Elektro-Serwis
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 267
Rejestracja: pn lip 28, 2003 10:01
Lokalizacja: Łódź

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: Elektro-Serwis »

Jak wcześniej pisałem to potrzebny Ci taki sprzęt :
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

A jak to podłączyć w całość masz tu :

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

A co do podłączenia tego trzeciego telewizora to będzie problem z tym HD bo jak pisałem to trzeba kabelek HDMI od każdego tunera pociągnąć
Pozdrawiam DareckY
bodzioch
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 16, 2003 10:23
Lokalizacja: Małopolska

Re: instalacja TV sat

0
Post autor: bodzioch »

Najlepszym ale droższym rozwiązaniem była by instalacja multiswitschowa. W twoim przypadku jeśli nie masz zbyt wielkiego pojęcia o takich instalacjach to zastosuj tą centralkę i oczywiście konwerter z tyloma wyjściami ile masz tunerów lub głowic w tych tunerach ( myślę tu o tunerach dwu głowicowych z twardym dyskiem). Jeśli zależy ci na oglądaniu tego co idzie z tunera w innym telewizorze to wchodzi w grę raczej tylko rozwiązanie które podałem wcześniej czyli tuner z modulatorem lub zewnętrzny modulator, co oczywiście nie będzie w jakości HD. Ćwiczyłem już takie tematy dwa razy i w obydwu przypadkach przy 20 metrowym kablu HDMI były totalne problemy po prostu obraz się zacinał. Jak Ci bardzo zależy na cyfrowej jakości w tym przypadku to połóż kable Componentowe (Y, Pb, Pr) ale nie wiem czy ma to jakiś sens. I jeszcze jedno żeby zrealizować taki układ z kablem HDMI to musisz pamiętać o tym że tuner musi mieć dwa wyjścia HDMI.
ODPOWIEDZ