Oferta z Alledrogo-zgroza !

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
Zenpro
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 38
Rejestracja: wt cze 01, 2010 8:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oferta z Alledrogo-zgroza !

0
Post autor: Zenpro »

Witam
W żaden sposób nie chciałem urazić kolegi blukawsk a jeżeli tak to nieświadomie za co przepraszam.
Może nie do końca uważnie doczytałem - niemniej jest to często spotykany sposób na zaoszczędzenie kosztów przez wykonawców a jak przybędzie elektroniki zaczynają się problemy.

Pozdrawiam
Zenpro
Pozdrawiam
Zenpro

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
blukawsk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 11, 2007 16:36
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Oferta z Alledrogo-zgroza !

0
Post autor: blukawsk »

Nie poczułem się urażony
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
disaster
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 701
Rejestracja: śr gru 28, 2005 1:31

Re: Oferta z Alledrogo-zgroza !

0
Post autor: disaster »

A tak z innej beczki trochę, jako że po dłuższej nieobecności wpadłem na forum.

Chciałbym kiedyś zobaczyć te prawie że legendarne instalacje wykonywane przez kolegów - jakieś zdjątka czy cuś, bo dziwnym trafem chętnych do chwalenia się nie ma zbyt wielu...
qadam12
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 59
Rejestracja: pn sty 31, 2011 20:38
Lokalizacja: Czarne

Re: Oferta z Alledrogo-zgroza !

0
Post autor: qadam12 »

Mogę odpowiedzieć .Pierwszą instalację jako uczeń robiłem w 78 r .oczywiście aluminium z wyjątkiem pionu Cu 3x2,5/ jedna żyła bez izolacji. Zero z ZK podłączone do rur wodnych .Przewody
Do gniazdek 2x2,5mm z zera na bolec gniazda ,CPR dwa bezpieczniki topikowe 6A-oświetlenie i20 A-gniazda. Do łazienki osobny 2x2,5 Al. –gniazdo pralki /hermetyczne. Puszek oświetleniowych min 1szt w każdym pokoju . Gniazda w kuchni już z bolcami. Cóż jeszcze –przewody już prowadzone poziomo/pionowo .Takie były przepisy.
Mam tylko nadzieję że te instalacje zostały wymienione….
ronin929
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 14
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 16:00

Re: Oferta z Alledrogo-zgroza !

0
Post autor: ronin929 »

Od kilku lat kładę instalacje w Holandii i tam każą nam wszedzie stosować rurki 5/8 albo 3/4 cala. Twarde, wyginane ręcznie, klejone. Rzadko gdzie można użyć peszla. Dopiero potem wciąga się druty.
Dla kolegi@kkas12 dodam, że większość połączeń robi się w puszkach, w suficie, pod lampami, a obwody oświetlenia na ogół nie są oddzielone od gniazd. Jest to o tyle praktyczne, że puszki i rurki w stropie mocuje się przed wylaniem betonu (choć nie jest to normą) a potem dorabia się tylko zejścia w pionie do gniazd i włączników. Podobny system przerabiałem we Francji, gdzie na stropy wrzucało się kompletne instalacje - puszki centalne sufitowe wraz zejściami w peszlach - z drutami wewnątrz. Dopiero potem zalewano to betonem. Ale to zawodna metoda - nie toleruje żadnych pomyłek w lokowaniu zejść (by trafic na ściany działowe) a poza tym było wiele uszkodzeń podczas zalewania stropów
sparky
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 15, 2008 22:07
Lokalizacja: Radom

Re: Oferta z Alledrogo-zgroza !

0
Post autor: sparky »

Pewnie prace wykonał "elektryk" dobry i tani.....
Zero profesjonalizmu
ODPOWIEDZ