Instalacja alarmowa naruszyła strukturę budynku (?)!

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
m-blue
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 11, 2011 16:23
Lokalizacja: śląsk

Instalacja alarmowa naruszyła strukturę budynku (?)!

0
Post autor: m-blue »

Witam,

może ktoś z szanownych Grupowiczów miał podobny przypadek, mnie po kilkunastu latach doświadczenia pierwszy raz takie coś zastało...

3 lata temu wykonałem instalację alarmową - średniej wielkości domek jednorodzinny, standard, bez żadnych wynalazków... Przewody były klejone natynkowo ( pistolet na gorąco - dobrze się sprawdza w pewnych warunkach, drobne przewierty w maxie przez ściany.

Po 3 latach ( teraz już wiem dlaczego) klient zadzwonił, że można wieszać urządzenia... przy instalacji, nasłuchałem się jak to wszyscy nie mogą dotrzeć żeby skończyć ( pewnie mieli podobne sytuacje) , developer kretyn, bo to źle, elektryk nie chce przyjechać bo coś tam, hydraulicy następny temat.

Po montażu urządzeń, przychodzi sprawa do rozliczenia , groszowe sprawy, bo urządzenia i połowa robocizny była rozliczona te 3 lata temu, a klient, że już zapłacił i nie dopłaci... następny miesiąc nie odbiera telefonów, jak się dodzwoniłem z innego numeru, mówi, że sprawa z developerem jest w sądzie, bo pęka jakaś ściana i co - oczywiście jest to też wina instalacji alarmowej... postukałem się w głowę, zadzwoniłem potwierdzić temat czy to w ogóle możliwe do znajomego kierownika robót który mnie wyśmiał i stwierdził, że to jest praktycznie niemożliwe... moim zdaniem, klient chce się spotkać i udać idiotę i przy okazji spotkania, poprosić o zmianę czegoś tam w alarmie i liczy, że poprostu odpuszczę temat rozliczenia, bo się wystraszę niby odpowiedzialności...

Ktoś może miał podobny przypadek, ew. nasuwa się coś czy w skrajnych przypadkach może nastąpić jakieś naruszenie obiektu ( od razu piszę, że nie przewierciłem nigdzie wszystkich prętów zbrojeniowych:) )
Jak napisałem, wydaje mi się, że większość wykonawców miało podobne problemu, skoro nikt nie chciał niczego skończyć ale jednak chciałbym przeczytać jakieś opinie w takim temacie,

Pozdrawiam,
Michał

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
melon
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1830
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 13:33
Lokalizacja: Piękna Polska Nasza

Re: Instalacja alarmowa naruszyła strukturę budynku (?)!

0
Post autor: melon »

klient chce się spotkać i udać idiotę
W takim przypadku również należy udawać idiotę. Proste i skuteczne.
kasprzyk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 53
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 21:22

Re: Instalacja alarmowa naruszyła strukturę budynku (?)!

0
Post autor: kasprzyk »

Typ cwaniaka jaki należało by tępić oko za oko ząb za ząb.
Jeżeli nie robiłeś bruzd przekraczających dopuszczalne normy - domniemywam, że przy takiej instalacji nie mogło to mieć miejsca, nie sądzę żeby cokolwiek mógł Tobie zarzucić.
Pozostaje jeszcze kwestia prowadzenia przewodów w wyznaczonych strefach, ale to nie może mieć związku z prawem budowlanym.

Pojedź, zobacz o co mu chodzi, jak będzie cwaniakował i wyczujesz, że próbuje tylko obarczyć Cię winą i nie będzie chciał zapłacić - pod pretekstem naprawy sprawdzenia systemu - pozmieniaj kody, przywróć ustawienia fabryczne, cokolwiek, byleby musiał wezwać następną osobę do kompletnej konfiguracji systemu - a nikt za darmo mu tego nie zrobi. Jak zadzwoni do Ciebie - niech najpierw spłaci dług i wpłaci zaliczkę, albo po prostu go olej.
powodzenia
ZBYNIO
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1140
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:19
Lokalizacja: Stolica i okolica

Re: Instalacja alarmowa naruszyła strukturę budynku (?)!

0
Post autor: ZBYNIO »

Znajomy kiedyś opowiadał o instalowaniu u niepewnych klientów przekaźnika podającego 230V na wejście płyty głównej, odpalanego z pilota...Ale to jest karalne podobno...
"Zewnętrzne nieochędóstwo jest oznaką wewnętrznego nieładu" - Św. Augustyn
Użytkownik został zablokowany za niestosowanie się do regulaminu.
ODPOWIEDZ