Jaki to Program?

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
luxtim
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 11:20

Jaki to Program?

0
Post autor: luxtim »

Drogie koleżanki i koledzy elektrycy.Mam pytanko związane z programem do rysowanie schematów i elewacji złączy kablowych.Znalazłem schematy, ale nie mogę dojść w jakim programie rysowane.Pomóżcie.poniżej linki do zdjęć.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
pm001
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: śr mar 03, 2010 11:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Jaki to Program?

0
Post autor: pm001 »

Witam
A nie sądzi kolega że rysunek z.jpg to typowa grafika producenta wklejona do dowolnego programu? Co się zaś tyczy rysunku s.jpg to wklejono też kawałek z innej dokumentacji i narysowano parę kresek w dowolnym edytorze. Nie sądzę aby ktokolwiek mógł odpowiedzieć jaki to program z przekonaniem o prawdziwości swoich twierdzeń nie znając procesu powstawania tych rysunków.
pozdrawiam
pm001

"Nauka służy jedynie temu by dać nam wyobrażenie o rozmiarach naszej niewiedzy" - Lammenais
Awatar użytkownika
luxtim
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 11:20

Re: Jaki to Program?

0
Post autor: luxtim »

To jest skan z dokumentacji dlatego jest w jpg.To jest robione w jakimś programie.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pm001
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: śr mar 03, 2010 11:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Jaki to Program?

0
Post autor: pm001 »

Tak ale to równie dobrze może być jakaś wersja Cad'a albo innego specjalizowanego środowiska dla elektryka np. SEE a z drugiej strony da się to nawet w Paintcie wyrzeźbić albo Wordzie.
pozdrawiam
pm001

"Nauka służy jedynie temu by dać nam wyobrażenie o rozmiarach naszej niewiedzy" - Lammenais
Awatar użytkownika
luxtim
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 11:20

Re: Jaki to Program?

0
Post autor: luxtim »

Tak .Nie no nie ma problemu w kadzie mogę sobie narysować, tylko człowiek bestia leniwa i szukam programu w którym wybiorę sobie zk i będę mógł edytować schemat i elewacje złącza.I widzę już którąś dokumentacje w tej samej konwencji,wygląda to jakby było rysowane właśnie w jakimś programie.
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki to Program?

0
Post autor: elpapiotr »

Witam.

Właściwości przytoczonych "obrazków" (limanowa) to -
Microsoft Windows Photo Viewer 6.1.7600.16385

Ten poniżej ma identyczne :
Tak więc Kolega pm001 ma rację - nie wiemy w jakim programie rysunki zostały stworzone.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
Awatar użytkownika
marcin714
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 1650
Rejestracja: sob lip 09, 2005 19:16
Lokalizacja: Kraków-Lublin_wawa

Re: Jaki to Program?

0
Post autor: marcin714 »

Katalogi Limanowej są w PDF powstałych z jakichś DWG, DXF. Przerabiam czasem takie PDF y do DXF i po rozbiciu bloków oraz drobnych poprawkach może ujść w tłumie taki rysunek. Tak więc zaopatrz sięw jakiś konwenter PDF do DWG, DXF i nie tylko z tych katalogów będziesz mógł korzystać głębiej niż tylko oglądając je. Dodatkowo jeszcze powiem ale to pewnie już wiesz, że Limanowa ma sporo rysunków w GWG chociaż to bardziej rysunki skrzynek.
pozdrawiam

marcin714
ODPOWIEDZ