Darmowy program do tworzenia projektów energetycznych.

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
pm001
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: śr mar 03, 2010 11:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Darmowy program do tworzenia projektów energetycznych.

0
Post autor: pm001 »

Witam
To że akurat AutoCad jest tak popularny to splot kilku dopełniających się okoliczności.
1. AutoDesk jest twórcą formatów oraz aktualnych standardów programów Cad
2. Przez pkt. 1 był pierwszym na rynku producentem tej klasy softu
3. Pkt. 1 i 2 ugruntowały się mentalnie wśród osób decyzyjnych
4. AutoCad posiada wsparcie techniczne oraz sieć sprzedaży nieporównywalną z konkurencją.
5. Producenci aparatury wspomagają pracę z udziałem AutoCada w znacznie większym stopniu niż konkurencję.
6. Kupując aktualną wersję lub upgrade nikt nie zastanawia się czy jakakolwiek praca zapisana w formacie dwg dxf będzie prawidłowo odczytana.
7. Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka - projektanta też a może nade wszystko jego (jako człowieka inteligentnego a przez to leniwego)
Część z tych punktów (a może wszystkie) ma wpływ także na wyższe ceny (opracowanie nowych funkcji musi kosztować więcej niż ich implementacja w innych aplikacjach) ale już niekoniecznie jest uzasadnieniem aż takich różnic cenowych.
pozdrawiam
pm001

"Nauka służy jedynie temu by dać nam wyobrażenie o rozmiarach naszej niewiedzy" - Lammenais

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
dresio
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 05, 2005 8:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Darmowy program do tworzenia projektów energetycznych.

0
Post autor: dresio »

Jako zamiennik AutoCad Lt polecam DraftSight. Obsługuję sią go prawie identycznie jak Acada. Interfejs po polsku. Posiada wiele zalet, warto wypróbować.
Do or do not. There is no try.
jezyk-1
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 28, 2010 19:13

Re: Darmowy program do tworzenia projektów energetycznych.

0
Post autor: jezyk-1 »

Witam Przepraszam że tak późno ale temat musiał się odłożyć w czasie.
Jak polecacie DoubleCAD to dziękuje za propozycję może i być po angielsku tylko jak chcę ściągnąć z tej strony : [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] to są różne wersje pierwsza jest płatna potem update następnie 30 dniowa i jakaś za free tylko trzeba podać swoje dane adresowe itp to o tą wersję najlepiej pobrać ?
Awatar użytkownika
z-projekt
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 08, 2011 18:56
Kontakt:

Re: Darmowy program do tworzenia projektów energetycznych.

0
Post autor: z-projekt »

W AutoCAD pracuję od 12 lat, w międzyczasie był też BricsCAD, którego nie mogę polecić, nie jest w pełni kompatybilny, sypie się formatowanie tekstu, a przynamniej tak było w 2008 roku. DoubleCAD jest darmwy, bo raczej nikt by za to nie zapłacił. Jeżeli już ma być coś za free to DraftSight, jedyna alternatywa moim skromnym zdaniem. Osobiscie skorzystałem z ostatniej promocji i nabyłem AutoCAD LT 2012, w ciągu miesiąca zwrócili 300 euro.
ODPOWIEDZ