ProGen - generator protokołów pomiarowych

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
z-projekt
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 08, 2011 18:56
Kontakt:

ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: z-projekt »

witam

Chcę zaprosić Państwa do testowania programu ProGen, generatora protokołów pomiarowych napisanego jaka bazo danych w MS Access (do poprawnej pracy nie wymaga Accessa).
Więcej informacji i sam program na stronie [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!].
Zapraszam do ściągania, testowania i dzielenia się uwagami.

pozdrawiam
Zbigniew Bednarek

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 577
Rejestracja: śr lut 18, 2004 22:42
Lokalizacja: Pomorze

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: Bogdankiz »

Beznadzieja !!!

Udało mi się zainicjować jeden protokół ze sprawdzenia kabli zasilający obiekt.

Więcej protokołów nie udało się ruszyć, prawdopodobnie z powodu wersji testowej.

Ale i ten pierwszy już nie mogę edytować ani wykonać kolejnego.

Tu właściwie niema czego sprawdzać.
Pozdrawiam Bogdan :)
Awatar użytkownika
z-projekt
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 08, 2011 18:56
Kontakt:

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: z-projekt »

po przeczytaniue powyższego postu dochodze do wniosku, że czytanie ze zrozumieniem jest w naszym społeczeństwie towarem deficytowym, z dwóch powodów:

1. jak byk jest napisane, że w wersji testowej dostepny jest jeden protokół

2. to jest wersja do testów, a testy robi sie w celu wykrycia ewentualnych błędów, skoro u Pana taki błąd wystapił, byłbym wdzięczny za jego szczegółowy opis w celu wyeliminowania tego błędu.

Zachęcam do testowania, dla aktywnych testerów wersja finalna gratis.
Awatar użytkownika
z-projekt
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 08, 2011 18:56
Kontakt:

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: z-projekt »

Bogdankiz pisze: Udało mi się zainicjować jeden protokół ze sprawdzenia kabli zasilający obiekt.
Aktualnie tylko ten protokół jest zamknięty i udostepniony do testów, aby uzyskac informację od najbardziej zainteresowanych zawartościa protokołu.
Bogdankiz pisze: Więcej protokołów nie udało się ruszyć, prawdopodobnie z powodu wersji testowej.
Dokładnie, w tej chwili opracowany jest tylko ten jeden i przekazany do testów.
Bogdankiz pisze: Ale i ten pierwszy już nie mogę edytować ani wykonać kolejnego.
Nie rozumiem czego nie może Pan wykonać? Po wypełnieniu formularza "Nowy protokół" zapisuje Pan dane (ikona z dyskietką) i wychodzi (ikona z drzwiami) - jeżeli przed wyjściem nie zapisze Pan danych, program zapyta czy zapisać dane. Następnie w oknie z listą formularzy klika Pan myszką na formularz, który chce Pan edytować, w celu jego oznaczenia, a następnie należy kliknąć na ikonę Edytuj. Prościej sie tego wykonać nie dało.
Czy wyskakuje Panu jakiś błąd czy program wogóle nie reaguje?
Poświęciłem troszkę czasu na przetestowanie tego softu na dwóch komputerach z winXP oraz win7 i na obu śmiga płynnie, zarówno pod Accessem, jak i RunTime'em.
Byłbym wdzięczny za sprecyzowanie problemu.

z poważaniem
Zbigniew Bednarek
Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 577
Rejestracja: śr lut 18, 2004 22:42
Lokalizacja: Pomorze

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: Bogdankiz »

z-projekt pisze: (...)

Nie rozumiem czego nie może Pan wykonać? Po wypełnieniu formularza "Nowy protokół" zapisuje Pan dane (ikona z dyskietką) i wychodzi (ikona z drzwiami) - jeżeli przed wyjściem nie zapisze Pan danych, program zapyta czy zapisać dane. Następnie w oknie z listą formularzy klika Pan myszką na formularz, który chce Pan edytować, w celu jego oznaczenia, a następnie należy kliknąć na ikonę Edytuj. Prościej sie tego wykonać nie dało.
Czy wyskakuje Panu jakiś błąd czy program wogóle nie reaguje?
Poświęciłem troszkę czasu na przetestowanie tego softu na dwóch komputerach z winXP oraz win7 i na obu śmiga płynnie, zarówno pod Accessem, jak i RunTime'em.
Byłbym wdzięczny za sprecyzowanie problemu.

z poważaniem
Zbigniew Bednarek
Po prostu program nie działa, klikam, klikam i nic! żadne okna się nie pojawiają tylko raz udało się zrobić jeden protokół i gdy chciałem zrobić podgląd to już właściwie przestał działać.
Obecnie odinstalowałem i po ponownym uruchomieniu PC zainstalowałem ponownie, starego protokołu już nie było ale i nowego też nie da rady utworzyć.
Mam zainstalowany AccesRuntime 2007 na WinXP SP3
Pozdrawiam Bogdan :)
Awatar użytkownika
z-projekt
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 08, 2011 18:56
Kontakt:

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: z-projekt »

czy przy uruchamianiu programu wyskakuje jakieś info, na temat bezpieczeństwa lub braku bibliotek?

miałem przypadek braku biblioteki DAO360.dll, ona jest w systemie tylko trzeba ją zarejestrowac poleceniem servreg32.

program zawiera kod wykonywalny, który domyślnie jest blokowany, przy uruchomieniu należy go odblokować.

właśnie w celu wyjaśnienia takich sytuacji jak Pana udostepniłem wersje testowa, aby poznac ewentualne problemy, będę wdzięczny za dalsze informacje.

[Proszę zachować zasady pisowni polskiej - elpapiotr]
Awatar użytkownika
Cezar100
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 238
Rejestracja: śr sie 13, 2003 20:05
Lokalizacja: Polska

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: Cezar100 »

Witam serdecznie.

Zainstalowałem, działa ale nie wszystkie dane mogę wprowadzać.
1."Typ kabla"-obojętnie co bym nie wpisał okienko mnie informuje "Wprowadzony typ kabla"5" nie prawidłowy.Wymagany jest kabel 2, 3, 4 lub 5 żyłowy"
2.Nie mogę dodać wyników pomiarów .
3."Rodzaj badania " myślę, że można wstawić zakładkę -po remoncie- (np. po założeniu mufy kablowej).

Pozdrawiam i powodzenia :)
Awatar użytkownika
z-projekt
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 08, 2011 18:56
Kontakt:

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: z-projekt »

cezar100 pisze:1."Typ kabla"-obojętnie co bym nie wpisał okienko mnie informuje "Wprowadzony typ kabla"5" nie prawidłowy.Wymagany jest kabel 2, 3, 4 lub 5 żyłowy"

typ kabla prosze wprowadzać w formacie YKY 5x1, program sprawdza cyfrę po spacji i na jej podstawie określa ilość żył
cezar100 pisze:2.Nie mogę dodać wyników pomiarów .
pola do wprowadzania wyników pojawiają się po podaniu typu kabla, dla kabla 2 żyłowego jest to jedno pole, dla 3 żyłowego 3 pola itd,
cezar100 pisze:3."Rodzaj badania " myślę, że można wstawić zakładkę -po remoncie- (np. po założeniu mufy kablowej).
norma przewiduje badania okresowe oraz odbiorcze, zakłądając, że po każdej modernizacji, w tym założeniu mufy, należy wykonać odbiór prac i badania odbiorcze.
Ostatnio zmieniony wt paź 18, 2011 11:16 przez elpapiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dalsza pisownia niezgodna z zasadami poskutkuje koszem
Awatar użytkownika
Cezar100
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 238
Rejestracja: śr sie 13, 2003 20:05
Lokalizacja: Polska

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: Cezar100 »

norma przewiduje badania okresowe oraz odbiorcze, zakłądając, że po każdej modernizacji, w tym założeniu mufy, należy wykonać odbiór prac i badania odbiorcze.
Norma normą, nie zawsze wszystko jest tam tak jak powinno być .

Uważam, że powinna być możliwość wyboru pomiaru- "każdy z każdym" lub "zwarte i uziemione" chyba , że czegoś nie zauważyłem .
Jednak nawet w wersji demo oczekiwałbym więcej możliwości testowania (różne tabele, namiary na wykonawcę w nagłówku, ograniczenie stopki do licencję posiada ten i ten i adres Waszej strony). Na podglądzie mam strona 1 z 2 a widzę tylko jedną
Awatar użytkownika
z-projekt
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 08, 2011 18:56
Kontakt:

Re: ProGen - generator protokołów pomiarowych

0
Post autor: z-projekt »

cezar100 pisze: Norma normą, nie zawsze wszystko jest tam tak jak powinno być .
Prawo jakie mamy wszyscy wiemy, ale przestrzegać go musimy.
cezar100 pisze: Uważam, że powinna być możliwość wyboru pomiaru- "każdy z każdym" lub "zwarte i uziemione" chyba , że czegoś nie zauważyłem .
Na chwilę obecną są wyniki pomiarów jeden do wszystkich, czyli jeden ze sposobów zdefiniowanych w normie.
cezar100 pisze: Jednak nawet w wersji demo oczekiwałbym więcej możliwości testowania (różne tabele, namiary na wykonawcę w nagłówku, ograniczenie stopki do licencję posiada ten i ten i adres Waszej strony). Na podglądzie mam strona 1 z 2 a widzę tylko jedną
Rzeczywiście namiary na Wykonawcę w nagłówku zostaną dodane, stopka także mamy w planach przebudować.
Kolejne strony przełącza się strzałkami na dole okna podglądu gotowego protokołu, to taka cudowna cecha Accessa :).
Dziękuję za dotyczasowe uwagi i liczę na kolejne cenne spostrzeżenia. Pod koniec października program zostanie uaktualniony i nowa wersja zostanie udostpniona do dalszych testów.
Zablokowany