Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 995
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,

Nasza sonda pokazuje, że tylko osprzęt dwóch firm jest najczęściej instalowany. Dlaczego tak się dzieje? Proszę o opinię.

Jacek.

PS: Link do wyników sondy
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
petrik
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 24, 2010 13:14

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: petrik »

Witam.
Instaluję jedynie Eaton (Moeller ) lub Legrand. Czemu?? Nie chcę jeździć na naprawy gwarancyjne. Jeszcze nigdy ale to nigdy nie zdarzyło mi się, żeby którykolwiek element instalacji tych firm uległ uszkodzeniu ( oczywiście gdy są prawidłowo dobrane do warunków pracy ). Skory byłbym do instalowania osprzętu firmy Hager to, że ich nie instaluję jest spowodowane prozaicznym powodem, mianowicie hurtownie, które odwiedzam nie mają tego sprzętu na składzie a hurtownia, która je ma, nie jest mi po drodze. Nie jestem zwykły pytać inwestora jakiej firmy chce osprzęt gdyż uważam, że skoro mi zaufał i wierzy, że prawidłowo i rzetelnie wykonam instalację to należy to do mnie. Bywa tak, że klient chce specyfikację i wycenę, wtedy robię takową z tymi dwoma firmami, którąkolwiek wybierze wiem, że będzie to dobry wybór.

Pozdrawiam Petrik
kasprzyk
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 53
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 21:22

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: kasprzyk »

Bezawaryjność firmy Legrand ?? śmiech na sali - omijam to badziewie już z daleka i więcej stosować nie będę. Zapraszam do tematu na elektrodzie, nie jestem odosobniony w moim twierdzeniu, najgorsze jest to, że człowiek dawał sobie wmawiać, że to jego wina kiedy różnicówka wysiadała przy pierwszych pomiarach, złe warunki otoczenia, pył, kurz, wilgoć - dlaczego tego problemu nie miałem i nie mam z GE, Moellerem (Eaton) ?
Obecnie ich polityka z cięciem cen, to łapanie deski ratunku, kiedy ktoś się pnie na wyżyny dobrym marketingiem, i zaczyna słupki sprzedaży cenić wyżej niż jakość swojego produktu, upadek musi być bolesny, żałuje tylko tego, że masę towaru do tej pory od nich kupowałem.

Po "przejrzeniu na oczy" obecnie montuję Moellera, GE, rzadko Schrack, Hager

Pozdrawiam
ZBYNIO
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1140
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:19
Lokalizacja: Stolica i okolica

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: ZBYNIO »

Wbrew pozorom, z Kanluxem, nie miałem nigdy problemów, chociaż użyłem go już kilkanaście razy.
"Zewnętrzne nieochędóstwo jest oznaką wewnętrznego nieładu" - Św. Augustyn
Użytkownik został zablokowany za niestosowanie się do regulaminu.
marekp59
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 123
Rejestracja: czw gru 25, 2003 21:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: marekp59 »

Witam Szanowne Grono Koleżanek i Kolegów. Ja używam skrzynek KUBIAK Witkowo, Osprzęt do skrzynki to HAGER natomiast osprzęt to BINGO lub jak Klienta na to stać to BERKER , ale zdarza mi się też POLO ale generalnie to co napisałem wpierw i JESTEM ZADOWOLONY
petrik
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 24, 2010 13:14

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: petrik »

Mając na myśli osprzęt mówię o wyposażeniu rozdzielni. Rzadko montuję włączniki i gniazdka. Robię surową elektrykę domów, mieszkań, hal, warsztatów. Nie cierpię montować gniazdek i włączników. :lol:
eden
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 30
Rejestracja: sob lip 26, 2003 17:48
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: eden »

Witam,
a co Koledzy sądzicie o osprzęcie firmy Chint Poland. Kupiłem trochę ich osprzętu -wyłączniki nadmiarowe, różnicówki i inne. Do tej pory sprawują się bez zastrzeżeń.
Jeżeli ktoś stosował ten osprzęt, proszę o opinie.

Pozdrawiam
kroman
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 10:53
Lokalizacja: GRYFICE

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: kroman »

Zawsze to co zleceniodawca kupił, po wcześniejszych konsultacjach z innymi.
Majerko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:47

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: Majerko »

dzien dobry
ja instaluję eaton, chyba tylko to jak tak pomysle
Patryk_80
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 30, 2016 7:44

Re: Jakiej firmy osprzęt instalujesz najczęściej?

0
Post autor: Patryk_80 »

Ostatnio inwestorzy rzucili się na Ospela z serii Stal Inox i rzeczywiście berdzo efektowne włączniki. jakość bardzo dobra.
Zablokowany