Śmiertelne porażenie prądem.

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
elektronb
Ekspert
Ekspert
Posty: 678
Rejestracja: śr sie 31, 2011 18:39
Lokalizacja: Lubuskie

Śmiertelne porażenie prądem.

0
Post autor: elektronb »

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie, który w jednym z podświebodzińskich zakładów produkcyjnych, będąc mechanikiem zakładowym, po uzyskaniu 22 sierpnia 2011 roku od pracownicy tego zakładu informacji o awarii obsługiwanej przez nią maszyny i porażeniu jej prądem elektrycznym, nie powiadomił o tym fakcie swoich przełożonych. Tym samym naraził pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez możliwość śmiertelnego porażenia prądem elektrycznym....

Jak ustalono, oskarżony nie posiada zaświadczenia kwalifikacyjnego grupy I uprawniającego go do eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną. W zakresie jego obowiązków leży natomiast natychmiastowe i prawidłowe reagowanie na zakłócenia w pracy parku maszyn.
Więcej na:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Sprawa kończy się prokuraturze. Lecz życia dla tej osoby już nikt nie zwróci!

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
gruhaa
Ekspert
Ekspert
Posty: 2150
Rejestracja: ndz lip 27, 2003 12:34

Re: Śmiertelne porażenie prądem.

0
Post autor: gruhaa »

elektronb pisze: Jak ustalono, oskarżony...
Ktoś albo w sądzie albo piśmaki mają niezłeg zajoba. Oskarzonym to może być pracowca za brak odpowiednich procedur zgodnie z KP. A już tym bardziej sama zmarła, bo zamiast zgłosic to swojemu przełożonemu, to idzie do jakiegoś tam mechanika. Szukają kozła ofiarnego, bo jak zamkną pracodawcę to pracy w okolicy nie będzie. (xxxx) nie sąd. :lol:
RCD w TN-C
I tak narodził się nowy system sieci TN + RURA: :lol:
Awatar użytkownika
elektronb
Ekspert
Ekspert
Posty: 678
Rejestracja: śr sie 31, 2011 18:39
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Śmiertelne porażenie prądem.

0
Post autor: elektronb »

To jest zupełny brak zasad. Nagminne łamanie prawa jak w wielu firmach.
Brak określonych procedur.
Ja odszedłem z roboty jak mi szef powiedział "to ma tylko działać " (reszta nie ważna). I wiem, że to była bardzo dobra decyzja.
Awatar użytkownika
paul0
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 455
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 0:02
Lokalizacja: TYCHY

Re: Śmiertelne porażenie prądem.

0
Post autor: paul0 »

Tylko jak tu odejść z pracy jak wszędzie jest to samo!


Jest to skutek tego, że na stanowiska kierownicze zatrudnia się osoby po znajomości, mafijnych i rodzinnych układach, nie zwracając uwagi na ich kwalifikacje i wiedzę.

Potem jest kierownik utrzymania ruchu, który niema żadnego technicznego wykształcenia, zero praktyki, żadnych świadectw kwalifikacyjnych. To jest tak samo jakby na kierowcę zestawu ciągnik-naczepa zatrudnić kogoś, kto nawet nie posiada prawa jazdy!
adi111
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 24
Rejestracja: pt paź 19, 2012 18:38

Re: Śmiertelne porażenie prądem.

0
Post autor: adi111 »

osoby nie posiadające odpowiednich uprawnień elektrycznych nie powinny się zabierać do takich robót bo stanowi to poważne zagrożenie dla niej samej jak i dla innych osób.
piero
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05

Re: Śmiertelne porażenie prądem.

0
Post autor: piero »

Znam przypadek kiedy głównym energetykiem został człowiek nie posiadający żadnych uprawnień, po uzyskaniu stołka egzamin zdawał kilka razy. Gdy już miał ten "magiczny kartonik" to dopiero ustawiał podwładnych.

9
ODPOWIEDZ