Laboratorium KNX

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
mefju
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 15, 2012 21:11

Laboratorium KNX

0
Post autor: mefju »

Witam bardzo serdecznie.

W ramach pracy inżynierskiej, wraz z kolegą, mamy stworzyć laboratorium dla studentów, gdzie będą pracować z systemem KNX. Uczelnia daje nam na ten cel ok. 25 tys. zł, co ma wystarczyć na minimum 4 stanowiska laboratoryjne. Jako że dopiero sami się uczymy, nie mamy zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o instalacje inteligentne, liczę na pomoc bardziej doświadczonych forumowiczów.

Generalnie ja to widzę tak. Mamy zestaw czujników:
-obecności lub ruchu
-natężenia oświetlenia
-temperatury
-dymu
-kontaktron

i 4 stanowiska:
1)Bezpieczeństwo - studenci zaprogramują system alarmowy, monitoringu, powiadomienia e-mail, przycisk "panika"
2)Obsługa wyświetlacza - stworzenie wizualizacji systemu na panelu dotykowym
3)Oszczędzanie energii - do dyspozycji sztuczne pomieszczenie z pleksi; studenci będą musieli osiągnąć odpowiednią redukcję zużycia energii poprzez manipulację oświetleniem (lampa, żaluzja), ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją
4)Wizualizacja www

Co o tym sądzicie? Nie wiem za bardzo czy to w ogóle ma jakąś rację bytu.

Muszę jak najszybciej sporządzić wstępną wycenę. Może moglibyście podpowiedzieć, co pominąłem w moich analizach.

Wydaję mi się, że będę potrzebować:
-centrala
-ww. czujniki
-programator x4
-wyświetlacz
-zasilacz
-aktory: rolet, klap klimatyzacji, ściemniacz, zawór grzejnikowy
-miernik energii elektrycznej
-okablowanie

Bardzo liczę na Państwa pomoc. Pozdrawiam.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Re: Laboratorium KNX

0
Post autor: STANCA »

mefju pisze: (...)
Muszę jak najszybciej sporządzić wstępną wycenę. Może moglibyście podpowiedzieć, co pominąłem w moich analizach.
(...)
Wycenę robi się na podstawie projektu. Jeżeli jego nie masz, to będzie to co pominąłeś.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe
mefju
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 15, 2012 21:11

Re: Laboratorium KNX

0
Post autor: mefju »

STANCA pisze:
mefju pisze: (...)
Muszę jak najszybciej sporządzić wstępną wycenę. Może moglibyście podpowiedzieć, co pominąłem w moich analizach.
(...)
Wycenę robi się na podstawie projektu. Jeżeli jego nie masz, to będzie to co pominąłeś.

STANCA
Pewnie, że nie mam, bo nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Mówisz o czymś profesjonalnie wykonanym czy szkicu poglądowym?
ODPOWIEDZ