Android - aplikacje dla elektryka

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"

Czy taki program byłby dla Ciebie użyteczny?

Tak
18
86%
Nie
2
10%
Nie wiem
1
5%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
merlin
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 98
Rejestracja: czw maja 13, 2004 16:05
Lokalizacja: Zalesie Górne

Android - aplikacje dla elektryka

0
Post autor: merlin »

Szanowni,
Czy znacie jakieś proste oprogramowanie służące do obliczeń elektrycznych dostępne na Androida ? Udało mi się znaleźć oprogramowania dla standardów amerykańskich - jest coś uwzględniającego europejskie?
Pozdrawiam,
Michał Szerling

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 995
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Android - aplikacje dla elektryka

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,

Od jakiegoś czasu (niestety w chwilach wolnych) pracuję nad czymś takim. Obecnie skłaniam aby stworzyć podręczny niezbędnik/poradnik informacji oraz obliczeń (raczej nieskomplikowanych), o których wiem gdzie szukać, ale zawsze jak są potrzebne to akurat nie ma ich pod ręką. Jest to kontynuacja projektu tworzonego na Symbiana - ProtonMobile.

Chętnie poczytam o Waszych propozycjach, co taki program powinien zawierać.

Ilość "wolnego czasu" teraz będzie zależała od tego czy ma to być program darmowy, płatny, czy np. zawierać reklamy, ale to jest sprawa drugorzędna. Najważniejsza jest koncepcja, czy takie narzędzie ma rację bytu.

Pozdrawiam,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
Awatar użytkownika
merlin
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 98
Rejestracja: czw maja 13, 2004 16:05
Lokalizacja: Zalesie Górne

Re: Android - aplikacje dla elektryka

0
Post autor: merlin »

Jak dla mnie idealnie byłoby gdyby zawierał:
1. spadki,
2. tabele z normy i telefoniki z obciążalnością.

W większości przypadków, gdzie trzeba zgrubnie, na szybko dobrać kabel - byłoby to wystarczające. Oczywiście obliczeniami pętli zwarcia nie pogardziłbym :) a idealnie byłoby gdyby po wpisaniu mocy, długości kabla i warunków w jakich będzie przebiegał dostałbym gotowy cały komplet obliczeń (ale nie wymagałbym tego w pierwszej wersji :) )

Co do finansowania - musisz sam zdecydować ale ja bym pobierał za niego opłatę :)
Pozdrawiam,
Michał Szerling
ODPOWIEDZ