Falownik a zakłócenie pomiaru na PT100

Prostowniki, zasilacze, przetwornice, falowniki, stabilizatory oraz pozostałe urządzenia elektroniczno-energetyczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Re: Falownik a zakłócenie pomiaru na PT100

0
Post autor: STANCA »

falowniki.com pisze: (...)
Tyle pisze się i mówi m.innymi podczas szkoleń na temat samych kabli oraz ich układania... oddzielania przewodów słaboprądowych od silnikowych itd...
(...)
W roku 2006 mieliśmy taki temat, gdzie zwracałem uwagę na prowadzenie oprzewodowania;
Koordynacja prowadzenia przewodów zasilających i innych
http://ise.pl/index.php?option=com_jfus ... %C4%85cych
STANCA pisze:Temat zapomniany, przypomnę go podając nowe materiały.

Jest to wolne tłumaczenie z angielskiego
Project number
IEC 60364-5-52, Ed. 3.0
Title:
IEC 60364 : Low-voltage electrical installations
Part 5-52: Selection and erection of electrical equipment - Wiring systems

Nie jest to obowiązującą PN a stanowi jedynie materiał poglądowy do tematu na forum.

Odległość systemów okablowania od innych instalacji.

528.1 odległość od instalacji elektrycznej
Obwody pod napięciem kategorii I i II wg IEC 60449 nie powinny znajdować się w tych samych systemach okablowania, jeśli nie stosuje się jednego z poniższych rozwiązań:
- każdy kabel lub przewód ma izolację dla większego napięcia, lub
Każdy przewód kabla wielożyłowego posiada izolację dla najwyższego obecnego w kablu napięcia, lub
- kable dla poszczególnych przedziałów napięcia są oddzielne i położone w osobnych kanałach lub korytach
- kable ułożone są w korytach posiadających fizyczne odgrodzenie, lub
-kable poprowadzone są w osobnych systemach
- dla systemów SELV i PELV, powinny być stosowane wymogi 411.1.3.2
Uwaga 1 Należy rozważyć wpływ pola elektrostatycznego i elektromagnetycznego na obwody telekomunikacyjne, przesyłu danych i podobnych.
(...)
Dziękuję TEODOROWI za materiał
Tłumaczył mój syn Piotr

Stanisław
Polecam;
Dz.U. 2010 nr 239 poz. 1597
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 10 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Jest tu ta norma powołana.

Ze strony PKN
Numer: PN-IEC 60364-5-52:2002
Tytuł:
Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych -- Dobór i montaż wyposażenia elektrycznego -- Oprzewodowanie
Zakres normy:
Podano typy oprzewodowania, wybór rodzaju i sposób wykonania w zależności od wpływów zewnętrznych, obciążalności przewodów, przekrojów poprzecznych, spadków napięć w sieci użytkowników, połączeń elektrycznych, wyboru i sposobu wykonania ze względu na ograniczenie możliwości wywołania pożaru, zbliżania do innych urządzeń, wyboru i sposobu wykonania ze względu na łatwość konserwacji włączając w to czyszczenie

Tu warto poczytać, jest wiele informacji/tabel do tego tematu;
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
elzet
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 84
Rejestracja: ndz wrz 14, 2003 20:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Falownik a zakłócenie pomiaru na PT100

0
Post autor: elzet »

Panie Stachu daczego powołuje się Pan na atorytety?. Czy nie Pan własngo zdania?
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

Re: Falownik a zakłócenie pomiaru na PT100

0
Post autor: STANCA »

elzet pisze:Panie Stachu daczego powołuje się Pan na atorytety?. Czy nie Pan własngo zdania?
elzet pisze:Witam
(...)
A co do kolegi Stanca, to mam dla niego propozycję żeby nie odpowiadał więcej na moje posty.
Pozdrawiam
Elzet
Czas odstawić nawet jak to dobre.
STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe
Polo10
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 99
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 20:00

Re: Falownik a zakłócenie pomiaru na PT100

0
Post autor: Polo10 »

Witam
Dla wyjaśnienia. Właściwie kable są położone zgodnie ze sztuką. Problem rozwiązano w ten sposób, że przy silnikach zamontowano przetworniki analogowe 4-20 mA oraz w sterówce nowe stacyjki (mierniki) I po kłopocie
ODPOWIEDZ