Dialux - problem z bazami opraw

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Piotrek71
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 72
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 14:32

Dialux - problem z bazami opraw

0
Post autor: Piotrek71 »

Witam,
posiadam DIALuxa 4.10. Mam problem z pobraniem bazy opraw oświetleniowych. Pobrałem pluginy ze stron Philipsa oraz Osram, ale wyświetlają się tam tylko same żarówki lub świetlówki, żadnych opraw, zarówno w przypadku jednego jak i drugiego producenta. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Darom
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1094
Rejestracja: sob maja 28, 2005 11:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Dialux - problem z bazami opraw

0
Post autor: Darom »

Musisz pobrać biblioteki od producentów opraw.

pzdr
-DAREK-
谦虚 使 人 进步
Piotrek71
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 72
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 14:32

Re: Dialux - problem z bazami opraw

0
Post autor: Piotrek71 »

Ale Osram ma jakieś oprawy na swojej stronie, a w pluginie znalazłem tylko same źródła światła.
Darom
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1094
Rejestracja: sob maja 28, 2005 11:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Dialux - problem z bazami opraw

0
Post autor: Darom »

Witam
Przyznam się, że chociaż niekiedy używam programu Dialux (wersja zainstalowana 1,5 roku temu) to nigdy nie miałem problemu z oprawami. Zazwyczaj na stronie niemalże każdego producenta opraw były do niego biblioteki. Kilka ich zainstalowałem i bez jakichś większych przeszkód używałem. A nie uważam się za jakiegoś zaawansowanego użytkownika tego programu, wręcz przeciwnie. Na forum jest paru kolegów, którzy znają ten program lepiej niż ja.

A może nie rozumiem kolegi problemu.
Czy kolegę interesują oprawy dowolnego producenta (z tym raczej nie powinno być problemu), czy w szczególności tylko oprawy firm Philips i Osram?
Tych ostatnich ja nie używałem więc nie wiem jak z ich dostępnością (zarówno opraw jak ich bibliotek do Dialuxa).

Doprecyzowanie tego pozwoli, że może któryś z zaawansowanych kolegów pomoże.
pzdr
-DAREK-
谦虚 使 人 进步
Piotrek71
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 72
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 14:32

Re: Dialux - problem z bazami opraw

0
Post autor: Piotrek71 »

Problem się rozwiązał, wystarczyło wszystko odinstalować i od nowa postawić na nogi :)
ODPOWIEDZ