Sterownik RT08 tatarek Lux

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
tadeusz5612
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 14, 2011 20:04

Sterownik RT08 tatarek Lux

0
Post autor: tadeusz5612 »

Witam.
Mam pewien problem ze sterownikiem do kominka z płaszczem wodnym.
Otóż w/w w sobie tylko wiadomym czasie i z sobie tylko wiadomych powodów wpada w pentlę samorestartowania, wydając przy tym krótki sygnał dźwiękowy(za każdym resetem), czyli jest to ciągle powtarzający się pisk przez kilka minut i ucicha, wracając do poprzednich ustawień.
Producent twierdzi że taka sytuacja może nastąpić przy spadku napięcia poniżej 200V.
Moje pytanie dotyczy co może powodować krótkotrwały spadek napięcia szczególnie w godzinach nocnych, gdy użytkownik nigdy nie zauważył aby mrugnęły żarówki, lub pozostały sprzęt jakoś szwankował.
Na tym samym obwodzie jest zasilone światło 12V led i 230V led, ale czy to ma jakieś znaczenie ?
Układ elektroniczny sterownika jest zasilany poprzez transformator a więc i spadek lub "tąpnięcie" napięcia powinno być zauważone i na innych urządzeniach.
Sterownik był 2 razy wymieniony lecz to nie pomogło. Tego typu sterowników zainstalowałem już kilkadziesiąt i taki przypadek pojawił się po raz pierwszy.
Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i zechce podzielić się swoim doświadczeniem.
Umieszczam to w tym dziale ponieważ uważam (całkiem subiektywnie) że istnieje jakiś błąd w instalacji zasilającej.
Pozdrawiam.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
stonefree
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 279
Rejestracja: ndz wrz 14, 2003 10:59
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sterownik RT08 tatarek Lux

0
Post autor: stonefree »

A może jest jakaś inna przyczyna, np. wysoka temperatura, wilgotność?
ODPOWIEDZ