Instalacje PV

Dyskusje o źródłach wytwarzających energię elektryczną poprzez przetwarzanie energii wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej, fal, prądów i pływów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy, biogazu itp.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
el-engineer
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:04
Lokalizacja: Exeter

Instalacje PV

0
Post autor: el-engineer »

Witam Kolegów

Prosiłbym o własne opinie i konkluzje na temat aktualnego stanu prawnego regulującego sektor mikrogeneracji. Od blisko 10 lat praktykuję w UK i powodem tego nie jestem na bierząco. Pewnie niektórzy koledzy wiedzą jak szeroka fala instalacji PV rozlała się po krajach starej unii. W UK przypadło to na lata 2009 - 2012. Zaznaczę że takim optymistą (naiwniakiem) nie byłem nawet przez chwilę licząc że nasze lokalne polskie władze zaoferują tak daleko idącą pomoc w instalacji i przyłączaniu (feed in tariff

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
romcost
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 18:19
Lokalizacja: Rybnik

Re: Instalacje PV

0
Post autor: romcost »

el-engineer pisze:Witam Kolegów

Prosiłbym o własne opinie i konkluzje na temat aktualnego stanu prawnego regulującego sektor mikrogeneracji. Od blisko 10 lat praktykuję w UK i powodem tego nie jestem na bierząco. Pewnie niektórzy koledzy wiedzą jak szeroka fala instalacji PV rozlała się po krajach starej unii. W UK przypadło to na lata 2009 - 2012. Zaznaczę że takim optymistą (naiwniakiem) nie byłem nawet przez chwilę licząc że nasze lokalne polskie władze zaoferują tak daleko idącą pomoc w instalacji i przyłączaniu (feed in tariff
Jeśli dobrze rozumiem proponowana w projekcie ustawy cena za 1kWh z PV to 0,19890 zł (netto) + 0,3 zł tytułem opłaty zastępczej, proszę mnie sprostować, jeśli się mylę.
kompel99
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 19, 2007 10:27
Lokalizacja: Poznań 38

Re: Instalacje PV

0
Post autor: kompel99 »

Proponowana cena opłaty zastępczej w projekcie ustawy o OZE to: 1300 zł/MWh do 1 kWp i 1150 zł/MWh od 10 kWp do 100 kWp mocy zainstalowanej.
ODPOWIEDZ