Pomiar natężenia oswietlenia o jakiej porze dnia?

Na tym forum poruszamy tematy związane z projektowaniem, eksploatacją oraz sprawdzaniem oświetlenia
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
dexe
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 06, 2008 21:52
Lokalizacja: Gryfów Sl.

Re: Pomiar natężenia oswietlenia o jakiej porze dnia?

0
Post autor: dexe »

Jeszcze kolego należy pamiętać iż jarzeniówki muszą się rozgrzać więc dajemy 20 min czasu i dopiero mierzymy.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 481
Rejestracja: pn mar 03, 2008 22:24
Lokalizacja: Suwałki

Re: Pomiar natężenia oswietlenia o jakiej porze dnia?

0
Post autor: e-sparks »

zbynu pisze:Odnośnie pomiarów i nowej normy można poczytać tutaj
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Na dzień dzisiejszy należałoby skorzystać z normy aktualnej: PN-EN 12464-1:2012 ponieważ te z 2004 i 2011 są nieaktualne.
tomek.elektryk pisze:Nie specjalizuje się w pomiarach, jestem drobnym elektrykiem który chciałby wykonać zlecona pracę .
Żeby pracę wykonać, trzeba wiedzieć jakie wartości i dlaczego powinny znaleźć się w protokole. Należy też umieścić tam podstawę wykonywanych pomiarów. Bez posiadania legalnej wersji normy można napisać: "nie wiem jakiej normy użyć i jakie wymagania postawić salom lekcyjnym w przedszkolu"

Pozdrawiam, Wiesław
"Zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej" - śpiewał kiedyś o Was Sokół.
Pozdrawiam, Wiesław
ODPOWIEDZ