Mieszkanie na sprzedaż

Elektryk myli się dwa razy, po raz pierwszy pomylił się podczas wyboru zawodu :) W tym miejscu prezentujemy przykłady, z którymi warto się zapoznać ale zdecydowanie nie polecamy naśladować.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Mieszkanie na sprzedaż

0
Post autor: Simcode »

Oto twoja łazienka
Załączniki
181110stopnieip2.gif
181110stopnieip2.gif (42.79 KiB) Przejrzano 3951 razy
Ostatnio zmieniony wt cze 11, 2013 10:22 przez elektronb, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki do stron tymczasowych będą usuwane. Regulamin Forum. [elektronb]

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 481
Rejestracja: pn mar 03, 2008 22:24
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mieszkanie na sprzedaż

0
Post autor: e-sparks »

Odczep się od strefy od umywalki, wskaż popełnione błędy.
Umywalka nie jest ujęta w normie "łazienkowej", a więc nie ma strefy wokół niej, ani powyżej.
Ponadto nie ma już strefy 3.
zwróć uwagę co na fotkach Pawła jest nieprawidłowe?
1. brak RCD
2. brak "bolca"
3. jak wyżej
4. też jak wyżej
5. "bolec" już jest, chociaż do góry nogami, klapka nie chroni przed bryzgami wody

Pozdrawiam, Wiesław
"Zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej" - śpiewał kiedyś o Was Sokół.
Pozdrawiam, Wiesław
elektrykos
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 80
Rejestracja: sob mar 19, 2005 16:55
Lokalizacja: Alta /Staszów

Re: Mieszkanie na sprzedaż

0
Post autor: elektrykos »

Witam!
Właśnie takie buduje a właściwie wykonuję instalacje elektryczne w takich blokach na sprzedaż.
Dostałem zlecenie po firmie która się wyłożyła mam dużo poprawek. Odbiory tych mieszkań prowadził człowiek z UB. Ciekawe ile go kosztowały.
Oto próbka
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Mieszkanie na sprzedaż

0
Post autor: Simcode »

Chciałem się poprawić bo koledzy mieli rację z tą strefą 3 posługiwałem się starymi danymi (rysunkami).
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Luqasek
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 21, 2013 9:48

Re: Mieszkanie na sprzedaż

0
Post autor: Luqasek »

W Gdańsku jest deweloper, który wykonuje w nowych blokach mieszkalnych, gniazda wtyczkowe w strefie II.
Sąsiad zażyczył sobie oświetlenie pod prysznicem, więc ekipa "REMONTY KOMPLEKSOWO", mimo moich uwag, wykonała takowe w strefie I. Bez separacji, pełne 230V. Nawet oprawy zwykłe, jak do salonu. Nie chcieli słyszeć o SELV, PELV... i jak ma się coś zmienić, jak sam inwestor nie dba o swoje własne bezpieczeństwo?!
ODPOWIEDZ