Autocad - zapis domyślny w innym formacie

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Darom
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1094
Rejestracja: sob maja 28, 2005 11:41
Lokalizacja: Łódź

Autocad - zapis domyślny w innym formacie

0
Post autor: Darom »

Witam kolegów

Czy może któryś z kolegów wie, czy można coś zrobić aby Autocad 2013 zapisywał w domyślnie w formacie 2007, bo mnie zaraz szlag trafi?

pzdr
-DAREK-
谦虚 使 人 进步

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
marcin714
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 1650
Rejestracja: sob lip 09, 2005 19:16
Lokalizacja: Kraków-Lublin_wawa

Re: Autocad - zapis domyślny w innym formacie

0
Post autor: marcin714 »

Oczywiście. W opcjach masz format zapisu i tam ustawiasz sobie jaki chcesz.
pozdrawiam

marcin714
profus
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1439
Rejestracja: pt lip 25, 2003 17:18

Re: Autocad - zapis domyślny w innym formacie

0
Post autor: profus »

Jeśli jesteś w widoku nieklasycznym, proponuję przejść do widoku klasycznego, potem
Narzędzia > Opcje > Otwórz i zapisz > ...2007
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Darom
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 1094
Rejestracja: sob maja 28, 2005 11:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Autocad - zapis domyślny w innym formacie

0
Post autor: Darom »

Witam

Pięknie kolegom dziękuję za szybką i właściwą reakcję. Faktycznie zmiana w opcjach była bardzo prosta, aż dziwne, że na to nie wpadłem :???: .
Wcześniej pracowałem na 2008 (EN), całą wymianę prowadzę zasadniczo w formacie 2007. Teraz po zmianie na 2013 kilka razy pomyłkowo wysłałem w nowym formacie co powodowało czasem spore zamieszanie. Zwłaszcza jak się jest w terenie, a ktoś dzwoni, że nie może otworzyć a pilnie potrzebuje.....

Z przejściem na 2013 (wersja EN) przyzwyczajam się do nowego widoku "nieklasycznego".
Więc u mnie to jest: z menu aplikacji (duża litera A) \ Options \ zakładka Open and Save

pzdr
-DAREK-
谦虚 使 人 进步
maciej_sz
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 04, 2010 20:37

Re: Autocad - zapis domyślny w innym formacie

0
Post autor: maciej_sz »

Opcje w autocadzie są też pod prawym klawiszem myszy gdziekolwiek się nie kliknie w modelu/układzie(na dole menu, które się rozwinie).
ODPOWIEDZ