Oznakowanie źródeł światła

Na tym forum poruszamy tematy związane z projektowaniem, eksploatacją oraz sprawdzaniem oświetlenia
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
opera
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 14
Rejestracja: czw sie 30, 2007 11:36
Lokalizacja: wrocław

Oznakowanie źródeł światła

0
Post autor: opera »

Witam
Jest obowiązek nadruku bezpośrednio na żarówce czy wystarczy tylko to co jest na kartoniku. Kupiłem cztery żarówki ledowe i na żadnej niema oznakowania, jest tylko na kartoniku. Jeśli za jakiś czas trzeba będzie wymienić na taką samą to nikt nie będzie wiedział co kupić. Może jest jakaś norma czy ustawa która nakazuje taki nadruk na źródle światła? jak ktoś spotkał się z podobnym problemem to proszę o informację.
Pozdrawiam

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
piotrp
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 885
Rejestracja: wt sie 02, 2005 13:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Oznakowanie źródeł światła

0
Post autor: piotrp »

Chińczyki mogą nadrukować co tam chcesz, widać zamawiający o tym zapomniał i tak przysłali, a Ty kupiłeś. Podejrzewam że jak zwrócisz się do nich to na zapleczu dodrukują Tobie napisy.
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2717
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oznakowanie źródeł światła

0
Post autor: elpapiotr »

Witam.

Z Chińczykami to jest tak, że zrobią, co się zamówi.
Był na forum temat SKAN i wojna z Dystrybutorem lamp o klasę ochronności.
Po miesiącu, może później pojawiły się lampy posiadające już zacisk ochronny, zgodnie z deklaracją. Sprawdziłem w castoramach i Leroy Merlin.

Oni mogą. A buble to już na pewno mogą ... produkować.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.
ODPOWIEDZ