Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)

Jaką kwotę w miesiącu przeznaczasz na materiały elektrotechniczne?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki

Awatar użytkownika
15kVmaciej
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 58
Rejestracja: pt paź 12, 2012 20:43
Lokalizacja: Wielka Brytania, Essex

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: 15kVmaciej »

zaq12wsx pisze:towar też mi dowożą w każdej chwili i w każde miejsce oczywiście gratis
Dostarczenie towaru to obecnie standard, czy gratis, to pewien nie jestem bo to forum nie ekonomiczne. Nie mniej, sam długi czas dokładałem do interesu pięć dni w tygodniu, a żyłem za to, co w weekend odłożyłem.
Świat schodzi na psy, skoro Wodecki dorabia w reklamach telefonów, a inni szukają porad, jak kupować w sklepach..

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 994
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,
15kVmaciej pisze:jak kupować w sklepach.
Rozumiem, że ta uwaga to do mnie :) Pytanie jest trochę przewrotne, aby zobaczyć jak tak prosta z pozoru sprawa wygląda w praktyce. Jak widać niektórzy stawiają na lojalność, inni na zmianę. Myślę, że warto zastanowić się nad obniżeniem tych kosztów.

Pozdrawiam,
Jacek
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
falowniki.com
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 150
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:07
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: falowniki.com »

15kVmaciej pisze: Świat schodzi na psy, skoro Wodecki dorabia w reklamach telefonów, a inni szukają porad, jak kupować w sklepach..
hmmm.... czytanie ze zrozumieniem...
ciekawe jak jest ze schematami ;)
cokolwiek robisz, zawsze Ktoś Ci pomaga...
Awatar użytkownika
15kVmaciej
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 58
Rejestracja: pt paź 12, 2012 20:43
Lokalizacja: Wielka Brytania, Essex

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: 15kVmaciej »

falowniki.com pisze:hmmm.... czytanie ze zrozumieniem...ciekawe jak jest ze schematami
Jakoś sobie radzę..
No, może zbyt emocjonalnie napisałem, w końcu niektórzy może mają takie szczęście, że nie kupują nawet w spożywczym i auta nie tankują.
Handel towarem, usługą, to negocjacja pomiędzy wyższym (mającym pieniądz) a niższym, który gimnastykuje się by, tracąc jak najmniej swoich zasobów, wyrwać jak najwięcej pieniądza. Kupując towar, jest się wyższym, sprzedając go wraz z usługą, jest się niższym. Tak to sobie jakoś schematycznie ułożyłem.. :)
zaq12wsx
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 0:19
Lokalizacja: Polska Północna

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: zaq12wsx »

Jakość towaru + jakość usługi = pieniądz i ful zleceń na przyszłość :)
lichy towar + usługa byle jaka = brak zleceń i w perspektywie plajta :lol:
Nigdy nie wykonam usługi z poleconego towaru klienta zakupionego w jakimś tam markecie lub na allegro ( chińszczyzna ) ; jak klient koniecznie chce niech sobie szuka innego wykonawcę a na pewno znajdzie :lol: ale po jakimś czasie wróci . To samo z ceną za usługę jest pewna nieprzekraczalna granica zarówno w górę a tym bardziej w dół ; trzymajmy się tej zasady a nie będziemy musieli zmieniać zawodu .
Wracając do zakupów w hurtowniach jak masz swojego dostawcę od lat to bubla ci nie wciśnie ; co innego , że taki hurtownik musi być dobrym branżystą wtedy nie da się sam nabrać na jakiś lipny towar w postaci podróbek .
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 994
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,

Jak widać po wypowiedziach bardzo wiele wskaźników wpływa na wybór miejsca zakupu. Nie wiem jak wiele osób korzysta z takich narzędzi jak porównywarka cen, ale w moim przypadku jest to narzędzie do którego staram się zaglądać nawet jeżeli planuję zakup w normalnym sklepie.

Szukając produktów specjalistycznych, trochę deprymujące jest szukanie np. aparatury modułowej wśród piaskownicy, bransolety czy szafki jak najbardziej modułowej. Efektem tego stanu jest praca nad projektem branżowego narzędzia porównywania cen. Konkretnie materiałów elektrotechnicznych oferowanych przez hurtownie i sklepy elektryczne.

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] - bo tam realizujemy nasz projekt, rozpoczyna integrację dostawców elektrotechniki. Serwis już działa, zawiera tysiące produktów i pracujemy nad pozyskaniem ofert od nowych dostawców / hurtowni.

Nie zachęcam do klikania, ale do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udział w dyskusji,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
epo
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 78
Rejestracja: sob lut 26, 2011 21:39

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: epo »

zaq12wsx pisze: jak masz swojego dostawcę od lat to bubla ci nie wciśnie
A guzik prawda - jak jesteś "starym" i stałym klientem jednej hurtowni to:
a) sam wpadasz w rutynę i np. nie sprawdzasz cen, towaru
b) hurtownia też jakby mniej się stara - w końcu jesteś "ich" a nowemu trzeba naskakiwać
Ot co.
zaq12wsx
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 0:19
Lokalizacja: Polska Północna

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: zaq12wsx »

epo pisze:
zaq12wsx pisze: jak masz swojego dostawcę od lat to bubla ci nie wciśnie
A guzik prawda - jak jesteś "starym" i stałym klientem jednej hurtowni to:
a) sam wpadasz w rutynę i np. nie sprawdzasz cen, towaru
b) hurtownia też jakby mniej się stara - w końcu jesteś "ich" a nowemu trzeba naskakiwać
Ot co.
Absolutnie się z tym nie zgadzam ale zaznaczam , że to są tylko moje doświadczenia ; w moim przypadku pracuje tam doskonały branżysta , który dba o ceny dla swoich stałych klientów już na poziomie cen zakupu towaru od producentów czy importerów z którymi również współpracują od lat i sami porównują różne ceny na rynku branżowym i trzymają rękę na pulsie ; w niektórych przypadkach sprzedają towar z minimalnym zyskiem odbijając sobie na innym asortymencie gdzie kupują taniej od konkurencji.
Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 574
Rejestracja: śr lut 18, 2004 22:42
Lokalizacja: Pomorze

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: Bogdankiz »

zaq12wsx pisze:
Absolutnie się z tym nie zgadzam ale zaznaczam , że to są tylko moje doświadczenia ; w moim przypadku pracuje tam doskonały branżysta , który dba o ceny dla swoich stałych klientów już na poziomie cen zakupu towaru od producentów czy importerów z którymi również współpracują od lat i sami porównują różne ceny na rynku branżowym i trzymają rękę na pulsie ; w niektórych przypadkach sprzedają towar z minimalnym zyskiem odbijając sobie na innym asortymencie gdzie kupują taniej od konkurencji.
Tak z ciekawości spytam, nowi klienci jak są traktowani lepiej od starszych czy muszą sobie poczekać na lepsze ceny ?
Pozdrawiam Bogdan :)
zaq12wsx
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 0:19
Lokalizacja: Polska Północna

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

0
Post autor: zaq12wsx »

są traktowani jak statystyczny kowalski a lepsze ceny muszą sobie wypracować jak w każdej branży ; z tego co zaobserwowałem to są różne grupy z różnymi upustami .
ODPOWIEDZ