Import dany z Metrel Instaltest przez USB

Oprogramowanie CAD oraz obliczeniowe dla elektryki. Programowanie sterowników oraz systemy SCADA.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
sq3hmn
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 20, 2009 18:48
Lokalizacja: Zgora

Import dany z Metrel Instaltest przez USB

0
Post autor: sq3hmn »

Czy ktoś wie jak zaimportować dane z miernika Metrel Instaltest 61557
Do tej pory używałem Win 2000 i w komputerze miałem złącze RS232 oraz program InstalLink

Przesiadka na nowy komputer wymusiła system Win7 64-bit, w dodatku nie ma złącza RS232. Program InstalLink nie dogaduje się z systemem operacyjnym nawet po ustawieniu zgodności ze starą wersją windows.
No i w dodatku przejściówka USB na RS232 - przetestowałem 2 i na razie żadna nie umożliwia komunikacji miernik komp.

Jak Koledzy radzą sobie z importem danych w takim przypadku? Jest to w ogóle możliwe? A może jest jakaś specjalna sztuczka, którą trzeba zrobić przy instalacji?
Czy macie sprawdzoną przejściówkę?

Pozdrawiam
Marcin

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
pm001
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: śr mar 03, 2010 11:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Import dany z Metrel Instaltest przez USB

0
Post autor: pm001 »

Witam
Wszystko co poniżej to tylko teoria ale pokombinowałbym z wirtualną maszyną Win XP na Win 7. Dalej już tylko ustawienia USB - COM o ile program to umożliwia to powinno się skończyć powodzeniem.
pozdrawiam
pm001

"Nauka służy jedynie temu by dać nam wyobrażenie o rozmiarach naszej niewiedzy" - Lammenais
Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 995
Rejestracja: sob kwie 03, 1999 14:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Import dany z Metrel Instaltest przez USB

0
Post autor: EnergoTools »

Witam,

Program PROTON+ potrafi skomunikować się z miernikami firmy Metrel, jednak czytanie danych rozpoczęliśmy od modelu Eurotest 61557 oraz nowszej wersji mierników. Nie mamy już dostępu do tego modelu, ale jeżeli jest Kolega zainteresowany deklaruję pomoc.

Pozdrawiam,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...
ODPOWIEDZ