Podział PEN w złączu i rozdzielni domowej

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podział PEN w złączu i rozdzielni domowej

0
Post autor: luka2nd »

disaster pisze:Tak, zdecydowanie lubię Szybkie WZ :D
W tym projekcie zastosowano inny środek, skuteczniejszy - tzw. Szybkie Wyłączenie Napięcia :)

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
kkas12
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3871
Rejestracja: pn lis 17, 2003 10:23
Lokalizacja: Oborniki Śl

Re: Podział PEN w złączu i rozdzielni domowej

0
Post autor: kkas12 »

Sorry, że muzealny watek reanimuję, ale całkiem bardzo przypadkowo na niego wpadłem.
Tylko jedno pytanie do szanownych adwersarzy sprzed ośmiu prawie lat.
Czy w świetle tego, że dziś chyba wszyscy dostawcy energii zgadzają się na podział PEN w tablicy rozdzielczej budynku a nie w szafce licznikowej (Tauron wręcz to uniemożliwia) z dala od obiektu, wasze ówczesne nawoływania do poszanowania prawa i możone zagrożenia trafiły pomiędzy bajki czy dalej je podtrzymujecie?
Innymi słowy, czy zweryfikowaliście swe poglądy w tym temacie głoszone czy mimo wszystko dalej je podtrzymujecie?
Chyba należy sie to osobom, które do muzem mogą jednak zawitać.
I raczej nikt z nas nie chce by tym co przeczytają w błąd wprowadzone zostały :)

Nie chcę byśmy znów tę samą żabę jedli więc krótkie wyjaśnienie wystarczy :)
pozdrawiam
Krzysiek
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Podział PEN w złączu i rozdzielni domowej

0
Post autor: domsat »

Do kol. kkas12 - szkoda czasu i atłasu. Dobrzy elektrycy dawno wiedzą jak to wykonywać. A reszta ? ... nawet nie zna naszego forum.
kkas12
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 3871
Rejestracja: pn lis 17, 2003 10:23
Lokalizacja: Oborniki Śl

Re: Podział PEN w złączu i rozdzielni domowej

0
Post autor: kkas12 »

Tak może twierdzić tylko przedstawiciel TWA :)
Wybacz, ale mam odmienne zdanie.
Inny podobny wątek tylko mnie w tym utwierdza.
pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ