Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

Na tym forum poruszamy tematy związane z projektowaniem, eksploatacją oraz sprawdzaniem oświetlenia
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Pawel2990
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 75
Rejestracja: sob mar 27, 2010 14:28

Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: Pawel2990 »

Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze zewnętrznego halogena led z czujnikiem ruchu, chodzi o parametry np. 10W ile to jest w przeliczeniu na zwykły halogen żarnikowy i ile lumenów.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Archon_1
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 01, 2009 11:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: Archon_1 »

Witaj
Najczęściej jeśli chodzi o strumień świetlny wyrażony w lumenach jest on podany na oprawie oświetleniowej. przykład masz tutaj [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] (pierwzy lepszy link z google). Masz jeszcze ciekawy artykuł tutaj [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Wynika też z tego że najlepiej poszukać 2 podobnych lamp o podobnych strumieniach i przetestować w realu. Niestety ale co producent tym ilość W do lumenów może być różna:(

Pozdrawiam
cargo
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 04, 2011 20:32

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: cargo »

mogę zaoferować 150 lumenów z wata 96 Wat- sprawdzony
genuinejanbar
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 35
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 19:26

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: genuinejanbar »

Poproszę o więcej szczegółów... :)
cargo
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 04, 2011 20:32

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: cargo »

Japońskie diody LED dużej mocy firmy... zapewniają niezawodność, długowieczność naszych produktów, oraz wydajność zbliżoną do 150 lm / W, co jest nieosiągalne dla innych źródeł światła, w tym także innych źródeł LED / sprawdź to u innych producentów/. Ten parametr jest najważniejszy, gwarantuje bowiem bardzo dużą redukcje poboru energii elektrycznej, co przekłada się na oszczędności i szybki czas zwrotu z inwestycji.
Gwarancja . Długa bo 3 letnia zapewnia zwrot z inwestycji przed jej upływem. Istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji do 5, a nawet 10 lat.
Możliwość nieodpłatnego wypożyczenia lamp do testów, na miejscu w warunkach w jakich będą pracowały.
Atrakcyjne ceny, co w połączaniu z dużą wydajnością świetlną i bezawaryjnością popartą długą gwarancją zapewniają szybki zwrot z inwestycji i zadowolenie naszych klientów.
Długowieczność źródła światła. Przez 50.000 godzin / to jest ponad 5 i pół roku ciągłego świecenia w trybie 24 godziny na dobę / nie występuje spadek wydajności. Następnie przez kolejne 50.000 godzin spadek postępuje niemal liniowo do 125 lm / W , czyli o 17 %. Następne 80.000 godzin /czyli ponad 9 lat w trybie 24h/ dobę, to spadek do poziomu 100 lm / W, czyli magiczny poziom wydajności jaki oferuje dobra konkurencja w swoich najnowszych produktach.
genuinejanbar
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 35
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 19:26

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: genuinejanbar »

Znalazłem takie linki:
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
może się przydadzą :)
cargo
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 04, 2011 20:32

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: cargo »

trochę tego zainstalowałem, jest ok
ANGEFU
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 20, 2009 3:02
Lokalizacja: Zhongshan

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: ANGEFU »

Witam

Porównując 2 różne źródła światła - dowolną żarówkę oraz LED należy pamiętać o tym, że źródła światła w przeciwieństwie do LED świecą światłem rozproszonym 360 stopni.
LEDy świecą kierunkowo i dlatego strumień światła z LEDa jest efektywniej wykorzystany od innych źródeł światła rozproszonego.
Oczywiście, świetlówka fluorescencyjna sumarycznie daje więcej lumenów od świetlówki LED o mocy 50% niższej, ale mając na uwadze fakt, że tradycyjna świetlówka ponad połowę lumenów wysyła w sufit i na ściany ( potrzebuje odbłyśnika o różnej sprawności) w celu skierowania strumienia światła w dół, na podłogę oraz na stanowiska pracy.
W ten sposób jedynie część strumienia światła odbitego od odbłyśnika dociera na na stanowisko pracy, często nie jest to uwzględniane w parametrach opraw.
Aby to sprawdzić wystarczy zmierzyć ilość luksów w przyziemiu z obu źródeł światła i porównać odczyty.
Awatar użytkownika
paul0
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 455
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 0:02
Lokalizacja: TYCHY

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: paul0 »

Produkt jest tak długowieczny jak długowieczny jest jego najsłabszy element.
Obecnie rozpanoszyło się sztuczne postarzanie produktów, które to polega na stosowaniu elementów na granicy ich obciążalności, na takim projektowaniu, żeby jedne elementy uszkadzały inne (nagminne projektowanie kondensatorów elektrolitycznych blisko radiatorów co skraca ich żywotność, zbyt małe radiatory, i wiele innych)
Rzadko która oprawa LED popracuje więcej niż 2 lata. I 50 000h pracy można włożyć pomiędzy bajki przez to, że dioda w większości opraw pracuje w zbyt wysokiej temperaturze, a i sam zasilacz pozostawia wiele do życzenia.
Jeszcze nie spotkałem oprawy LED, która przepracowała więcej niż 5000 godzin!

Podobnie jest z innymi źródłami światła i z innymi urządzeniami.
ANGEFU
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 20, 2009 3:02
Lokalizacja: Zhongshan

Re: Halogeny LED z czujnikiem ruchu, co i jak ?

0
Post autor: ANGEFU »

paul0 pisze:Produkt jest tak długowieczny jak długowieczny jest jego najsłabszy element.
Obecnie rozpanoszyło się sztuczne postarzanie produktów, które to polega na stosowaniu elementów na granicy ich obciążalności, na takim projektowaniu, żeby jedne elementy uszkadzały inne (nagminne projektowanie kondensatorów elektrolitycznych blisko radiatorów co skraca ich żywotność, zbyt małe radiatory, i wiele innych)
Rzadko która oprawa LED popracuje więcej niż 2 lata. I 50 000h pracy można włożyć pomiędzy bajki przez to, że dioda w większości opraw pracuje w zbyt wysokiej temperaturze, a i sam zasilacz pozostawia wiele do życzenia.
Jeszcze nie spotkałem oprawy LED, która przepracowała więcej niż 5000 godzin!

Podobnie jest z innymi źródłami światła i z innymi urządzeniami.
Kolego

Ja spotkałem już takie oprawy LED, które świecą po 5-6 lat.
Produkowane w USA, Japonii lub Korei Południowej.

Wszystko zależy od doboru podzespołów oraz samych LED-ów.

Logicznym jest, że nie leży w interesie żadnego producenta produkcja wyrobów "idealnych" czyli zbyt długo żyjących własnym życiem ;)
Produkując bezawaryjne i długowieczne lampy likwidujemy pomału własne rynki zbytu.

Wyobraź sobie, że nadal jeździsz samochodem, który 100 lat temu kupił Twój dziadek...
Nie masz potrzeby zakupu nowego pojazdu, bo ten stary sprawdzony jest bezawaryjny od dawna.
ODPOWIEDZ