Śmieszne i ciekawe

Zdjęcia oraz filmy artystyczne, ku przestrodze oraz zwykłe poglądowe, ale zawsze z branży. Aby oglądać zdjęcia w pełnym rozmiarze należy być zalogowanym
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: Simcode »

Pomyślałem żeby tu dawać materiały śmieszne i takie co nas zainteresują .
Na początek filmiki dwa o takim panu który mi przypomniał jak było się młodym .





Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Re: Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: Simcode »

Tu inny filmik dający dużo do myślenia.
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
informatykkowal
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 04, 2015 13:34

Re: Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: informatykkowal »

Wujek google wszystko wie, nawet więcej niż my .
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2899
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: elmontjs »

Uznałem to już za śmieszne, bo szkoda nerwów! Przedstawiam fragment projektu umowy na przegląd (oczywiście z pomiarami) instalacji elektrycznej wyciągnięty z zapytania ofertowego w BIP. Oczywiście w całym SIWZ i projekcie umowy nie ma słowa o usuwaniu wykrytych usterek ani przez wykonawcę przeglądu, ani przez własne służby elektryczne
Załączniki
pkt 3.JPG
pkt 3.JPG (44.49 KiB) Przejrzano 12482 razy
Człowiek uczy się całe życie i ...
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: luka2nd »

Znalazłem dziś taką ciekawostkę w złączu pomiarowym. Czy ktoś z Kolegów spotkał się kiedyś z takim rozwiązaniem? :D

[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
Awatar użytkownika
Paniki
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 22, 2016 23:45
Kontakt:

Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: Paniki »

Ciekawa taśma miedziana, rozumiem, że fabryczny kabel to tylko ten 3 żyłowy o różnych kolorach + obok niego leci taka tasiemka? :D
Blog elektryka, czyli różności, ciekawostki, opisy [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: luka2nd »

No właśnie nie wiem, nie drążyłem tematu, bo do złącza zajrzałem w zupełnie innym celu. Pierwszy raz w życiu widziałem takie rozwiązanie, stąd moje pytanie, czy ktoś już kiedyś spotkał się z czymś takim. Osobiście mam wątpliwości, czy to jest w ogóle bezpieczne.
a-w
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 141
Rejestracja: wt cze 29, 2010 22:23

Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: a-w »

Paniki pisze: czw gru 20, 2018 20:35 Ciekawa taśma miedziana, rozumiem, że fabryczny kabel to tylko ten 3 żyłowy o różnych kolorach + obok niego leci taka tasiemka? :D
Obstawiałbym raczej kabel w oplocie miedzianym (trzebaby zajrzeć bardziej wgłąb peszla). Może jakieś górnicze dziwo?
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2277
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: Simcode »

Spróbujmy spojrzeć na to okiem przepisów. Czy takowa taśma może być przewodem neutralno ochronnym ? Norma 60364-5-54 stanowi że przekrój tej żyły ma mieć 10mm2 . Patrząc na zdjęcie myślę ze spełnia te wymagania. Taśma jest gruba i odpowiednio szeroka. Czy spełnia warunki jako przewód ochronny , też bo jest częścią kabla i jego powłoką na co pozwala 543.2.1 w/w normy . Tak więc nie bójmy się używać takich kabli .
Table takie używano w górnictwie , w wojsku tam gdzie potrzeba dobrego ekranowania.
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 787
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Śmieszne i ciekawe

0
Post autor: luka2nd »

Tak też przypuszczałem, że to jakiś kabel do zastosowań przemysłowych. Dziękuję za informację :-)
ODPOWIEDZ