Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

Na tym forum poruszamy tematy związane z projektowaniem, eksploatacją oraz sprawdzaniem oświetlenia
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
manio
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 25, 2014 18:39

Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: manio »

Witam
Czy posiadacie jakieś doświadczenie i sprawdzone modele trwałych lamp wersja przemysłowa na halę ok 7m wysokości gdzie obecnie są lampy rtęciowe o mocach 250W i 400W i jest koncepcja aby je wymienić na energooszczędne.
Lamp ledowych maja niestety wady
1. Świecą często słabiej niż producent deklaruje elektronika żyje krócej niż sam led.
2 Powodują olśnienie a wózki widłowe układają towar prawie pod dach. Czy jest jakaś wersja kloszy high bay dająca bardziej rozproszone światło?
3 Latem pod dachem jest gorąco a Ledy chyba tego nie lubią?

Liczyłbym na opinie użytkowników a nie przedstawicieli handlowych.

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Bogdankiz
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 574
Rejestracja: śr lut 18, 2004 22:42
Lokalizacja: Pomorze

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: Bogdankiz »

Polecam lampy z żarnikiem metal-halogen
Pozdrawiam Bogdan :)
manio
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 25, 2014 18:39

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: manio »

Mamy trochę takich w innym miejscu np. HPI 250 BU oprawy Cabana światło mocne przyjemne ale nie spełnia wymagań oszczędnościowych żyją krócej (koszt wymiany), lm/W też mniej niż indukcyjne lub markowe LEDy.
ANGEFU
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 20, 2009 3:02
Lokalizacja: Zhongshan

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: ANGEFU »

Lampa LED 100 Watt doskonale zastąpi rtęciówkę 250 a nawet 400 Watt.

Dodatkowo w celu oszczędności energii w dużych magazynach wyposażmy lampy w mikrofalowe czujki ruchu , umożliwia to włączanie się lamp jedynie w alejkach gdzie aktualnie porusza się wózek widłowy.
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2899
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: elmontjs »

ANGEFU pisze:Lampa LED 100 Watt doskonale zastąpi rtęciówkę 250
Pokusił się kolega o przeliczenie okresu zwrotu LEDa przez gwarantowany czas jego świecenia? Czy na pewno LED się zwróci ? Owszem na plus LEDów jest "szybki start", ale minusem jest duża awaryjność dalekowschodnich urządzeń, a produkty renomowanych firm jeszcze bardziej odjeżdżają ceną od ekonomicznego uzasadnienia ich zastosowania.
Póki co to "drogi trend".
Człowiek uczy się całe życie i ...
ANGEFU
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 20, 2009 3:02
Lokalizacja: Zhongshan

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: ANGEFU »

elmontjs pisze:
ANGEFU pisze:Lampa LED 100 Watt doskonale zastąpi rtęciówkę 250
Pokusił się kolega o przeliczenie okresu zwrotu LEDa przez gwarantowany czas jego świecenia? Czy na pewno LED się zwróci ? Owszem na plus LEDów jest "szybki start", ale minusem jest duża awaryjność dalekowschodnich urządzeń, a produkty renomowanych firm jeszcze bardziej odjeżdżają ceną od ekonomicznego uzasadnienia ich zastosowania.
Póki co to "drogi trend".
Ze względu na awaryjność importowanych z Chin świateł LED postanowiliśmy produkować je w Polsce.

Przepracowałem bardzo długi okres ( 10 lat) w Chinach i znam słabe punkty lamp tam produkowanych.

Jednym ze słabszych jest układ zasilający występujący w najtańszych a sprowadzanych przez rodzimych importerów.
Importerzy liczą na szybkie zyski i to motywuje ich do zakupu jak najtańszych wyrobów w Chinach.

Produkując w Chinach wyroby oparte na LED-ach wielokrotnie byłem odwiedzany przez potencjalnych kupców ( w tym z Polski) i wiem jakie oczekiwania różne nacje mają co do zamawianych wyrobów.

Charakterystyczną grupę walczącą o jak najniższe ceny byli importerzy z Polski oraz z Indii.
Importerzy z Niemiec, USA na pierwszym miejscu żądali dobrej jakości a dopiero potem w miarę atrakcyjnej ceny.

Chińczyk mając potencjalnego klienta nie odsyła go z niczym, tylko starał się spełnić oczekiwania.
Tanio.... oczywiście, że będzie tanio tylko z jakością trochę gorzej, ale nasz rodzimy importer akurat się tym nie przejmował.

W naszych oprawach stosujemy zasilacze zintegrowane z płytką drukowaną w postaci układu scalonego oraz kilku podzespołów ( brak kondensatorów elektrolitycznych ) względnie - jeśli jest wymóg wyeliminowania efektu stroboskopowego stosujemy zasilacze rezonansowe produkowane w Polsce.

Pozwala to nam zagwarantować bezawaryjna pracę naszych wyrobów przez okres 3 lat.

Proponowane przez nas rozwiązanie to "szyna LED" o mocy 100 Watt, długa na 1,5 metra.
Większa powierzchnia świecenia zapewnia bardziej równomierne rozłożenie strumienia światła wzdłuż alejek pomiędzy regałami magazynowymi.

Temperatura światła to 4000 Kelwinów określana jako naturalna biel, współczynnik CRI >80

Spotkałem się w Polsce, wielu importerów importuje światła LED z zimną bielą, taka barwa podoba się w Azji, ale w Europie preferowana jest naturalna biel 4000 Kelwinów lub ciepła biel - okolice 3000 Kelwinów.

Wydaje mi się, że w ludzkiej podświadomości w zależności od stopnia nasłonecznienia w ciągu dnia warunkują się preferencje dotyczące temperatury światła.

Nasze lampy pracują w Izraelu, gdzie panują wyższe temperatury niż w Polsce i jak na razie ( odpukać) nie mamy żadnej reklamacji.

Znam wymogi zastosowania naszej oprawy w magazynach wysokiego składowania, plastikowa pokrywa lampy typu "oszronionego" - czyli lekko zmatowiona na powierzchni.
Eliminuje to efekt olśnienia u operatora wózka patrzącego w górę.

Jeśli powierzchnia magazynu jest duża proponujemy czujki mikrofalowe reagujące na ruch - pozwala to na sekwencyjne włączanie świateł w alejkach gdzie porusza się wózek lub ludzie.

Jeśli chcesz specyfikację, kalkulacje oszczędności, okres amortyzacji wyrobu oraz pliki rozsyłu proszę o kontakt na priva.
Awatar użytkownika
elmontjs
Ekspert
Ekspert
Posty: 2899
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: elmontjs »

ANGEFU pisze:Jeśli chcesz specyfikację, kalkulacje oszczędności, okres amortyzacji wyrobu oraz pliki rozsyłu proszę o kontakt na priva.
Tak ... poproszę , masz PW.
Człowiek uczy się całe życie i ...
Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 642
Rejestracja: wt mar 04, 2014 7:29

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: bezpiecznik123 »

Witam
ANGEFU pisze:Jeśli chcesz specyfikację, kalkulacje oszczędności, okres amortyzacji wyrobu oraz pliki rozsyłu proszę o kontakt na priva.
To ja tez proszę na maila
Z góry dziękuję.
ANGEFU
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem
Posty: 56
Rejestracja: pt mar 20, 2009 3:02
Lokalizacja: Zhongshan

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: ANGEFU »

bezpiecznik123 pisze:Witam
ANGEFU pisze:Jeśli chcesz specyfikację, kalkulacje oszczędności, okres amortyzacji wyrobu oraz pliki rozsyłu proszę o kontakt na priva.
To ja tez proszę na maila
Z góry dziękuję.
Kolego

Dla wykonania kalkulacji oszczędności energii na oświetlenie potrzebuję...

1. Stawkę za KWh
2. Ilość i moc istniejących opraw.
3. Czas pracy oświetlenia

Często stosując zamienniki LED znając jasność świecenia naszych opraw jesteśmy w stanie zredukować nie tylko pobór prądu ale i ilość opraw dla uzyskania podobnych parametrów oświetlenia pomieszczeń.
Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 642
Rejestracja: wt mar 04, 2014 7:29

Re: Highbay LED 150 - 200W na hale 7m wysokości - co polecacie

0
Post autor: bezpiecznik123 »

ANGEFU pisze:Dla wykonania kalkulacji oszczędności energii na oświetlenie potrzebuję...
Ja tylko chciałem pliki rozsyłu i ewentualny katalog, lub z jakiej strony można to pobrać ?
ODPOWIEDZ