uderzenie pioruna w dom i rozerwanie fundamentu

Instalacje odgromowe, przeciwprzepięciowe, uziomy, połączenia wyrównawcze
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
JacekH07
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 312
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 17:16

Re: uderzenie pioruna w dom i rozerwanie fundamentu

0
Post autor: JacekH07 »

Bednarka tworząca uziom fundamentowy była pospawana w jedną całość a nie posiadam informacji jakoby fundament miał zbrojenia.
Z głupcem nigdy nie dyskutuj bo najpierw zrówna Cię do swojego poziomu a potem pokona praktyką

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
Awatar użytkownika
Rosol44
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 418
Rejestracja: śr sie 27, 2014 15:40

Re: uderzenie pioruna w dom i rozerwanie fundamentu

0
Post autor: Rosol44 »

Protokół z pomiaru ciągłości uziemień, prot. pomiaru rezystancji uziemienia, projekt konstrukcji fundamentu, projekt ochrony odgromowej budynku. Piszę co jest przyczyną takiego zjawiska a czytam banialuki...
Mam informację.. co to CIA? albo masz żelazny dowód albo nie, to że Pan Krzysiek robi w zawodzie 100 lat nie znaczy ze wie wszytko, albo masz papier i sam to sprawdziłeś albo nie i niczego nie jesteś pewny
JacekH07
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 312
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 17:16

Re: uderzenie pioruna w dom i rozerwanie fundamentu

0
Post autor: JacekH07 »

Nie CIA tylko jak pisałem historia została mi przekazana przez kolegę z pracy. A dla mnie nie ma czegoś takiego jak robienie w ciemno. Po każdej pracy jest dokumentacja fotograficzna i widać czarno na białym co i jaka pomiary wiadomo muszą być chyba że w opisywanym przeze mnie przypadku protokoły były robione na kolanie bo tak też jest i sam się z taką propozycją spotkałem ale nie ze mną te numery. Ja mam zasadę że domek zaczynam przed wylaniem betonu na fundamenty i wszystko jest fotografowane i mierzone a po fakcie nie biorę takiego domku. I cała dokumentacja fotograficzna dla klienta w razie czegoś widać jak byk co i jak...
Z głupcem nigdy nie dyskutuj bo najpierw zrówna Cię do swojego poziomu a potem pokona praktyką
Awatar użytkownika
disaster
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 701
Rejestracja: śr gru 28, 2005 1:31

Re: uderzenie pioruna w dom i rozerwanie fundamentu

0
Post autor: disaster »

Panowie, debatujecie nad tym jakbyście nie znali takich historii na pęczki.
A to piorun wpadł przez zamknięte okno i poraził właściciela, a to monter wyparował przy pracy na SN, a to ktoś zginał porażony prądem z akumulatora 12V i wiele wiele innych.
To są takie opowiastki, jakie się czasami przy piwie słyszy i tyle.
ODPOWIEDZ