Rynek inteligentnych domów

EIB, KNX, LAN, WAN, instalacje alarmowe oraz telefoniczne
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum "Nie jestem elektrykiem"
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 825
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 20:04
Lokalizacja: Łódź

Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: domsat »

Czy rzeczywiście tak jest i będzie rozwój ? Mam swoje zdanie na ten temat = prawie bzdura.
A inni co myślą o tym?
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!] oraz [Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]

Post Reklama Szkolenia PROTON+ » dostępny teraz

Zobacz szkolenie PROTON+ Profesjonalne protokołowanie. Szkolenie jest w formie materiału wideo pokazującego praktyczną pracę z programem. Cały materiał to około 3 godziny praktycznych ćwiczeń. zobacz i zapisz się teraz...
ISE.pl/szkolenia
Ekspert
Ekspert
Rejestracja:sob kwie 03, 1999
Lokalizacja: Kraków
arlix
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 16:30

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: arlix »

zgadzam sie z artykulem w 100%. W tym roku robie juz trzeci taki domek a jeszcze niedawno robilem jeden rocznie.
mbara
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 27, 2008 6:50
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: mbara »

Uważam, że rynek będzie rosnący.
Coraz więcej ludzi chce żyć wygodniej i coraz częściej ich na to stać
Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 642
Rejestracja: wt mar 04, 2014 7:29

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: bezpiecznik123 »

Ne którzy myślą że jak im się rolety otwierają z pilota to mają dom inteligentny, a to bzdura. Robienie domu inteligentnego to dodatkowy koszt, a jak się buduje na kredyt to nikogo na to nie stać, zatem inteligentne to tylko rezydencje gdzie właściciela stać na dodatkowy wydatek 50 czy 100 tys złotych.
arlix
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 16:30

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: arlix »

Niekoniecznie 50 tys. Nie trzeba isc od razu w knx...
Calkiem przyzwoicie mozna to zrobic na Integra Satela, a w takim systemie to juz okolo 10-15 tys do std. instalacji.
Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 642
Rejestracja: wt mar 04, 2014 7:29

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: bezpiecznik123 »

arlix pisze:d razu w knx...
Calkiem przyzwoicie mozna to zrobic na Integra Satela

Ja myślałem że my o poważnym rynku inteligentnych domów w tym wątku piszemy, ale widać się mylę. Zawsze na syrenkę można dać znak merca, tylko czy nie ma różnicy ?
arlix
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 16:30

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: arlix »

Moze i nie mercedes ..... ale tez jezdzi.....
Po co klientowi pchac na sile knx jesli go na to nie stac? Jesli klient przez smartphona chce sterowac temp.,oswietleniem i np. podlewaniem ogrodka (taki przypadek mialem ostatnio) to dlaczego mu tego nie zrobic w rozsadnych pieniadzach? Po co kupowac ciagnij siodlowy z naczepa na towar ktory mozna busem przewiezc??? Dla mnie prosta "inteligencja" na satelu jest rownie powazna co knx. Rynek knx-a jest na razie bardzo ograniczony, jeszcze sporo wody uplynie zanim w u nas bedzie sie tego duzo robilo. Ja osobiscie wole uszczesliwic klienta syrenka niz mercedesem podsycic jego marzenia.... no ale coz.... moze kiedys dane mi bedzie robic co miesiac "powazna" inteligencje....
Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 642
Rejestracja: wt mar 04, 2014 7:29

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: bezpiecznik123 »

arlix pisze:Jesli klient przez smartphona chce sterowac temp.,oswietleniem i np. podlewaniem ogrodka
Chciałem przypomnieć że temat nosi nazwę: Rynek inteligentnych domów, a powyższe tym nie jest, więc trzeba to rozróżnić.
arlix
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 16:30

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: arlix »

Dlaczego nie jest...?
st
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 28
Rejestracja: pt mar 29, 2013 12:04

Re: Rynek inteligentnych domów

0
Post autor: st »

arlix pisze:Dlaczego nie jest...?
A na czym polega inteligencja "zdalnego sterowania"?
[Link jest zablokowany dla Gości. Zaloguj się!]....

Nazywanie domu z prostą namiastką BMS budynkiem inteligentnym to marketingowy kit.
Ale jak popatrzeć w tę ankietę opisaną w artykule, to właśnie chodzi im o to żeby nazywać zdalnie sterowane domy inteligentnymi.
ODPOWIEDZ